11-13.03 (piątek-niedziela) Teatralne święto w Tarnobrzeskim Domu Kultury

Dni Teatru wkrótce ponownie odbędą się w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Przez 3 dni młodzi aktorzy prezentować tu będą ciekawe spektakle dla starszych i młodszych. Odbędą się też eliminacje do konkursu Dziecięce Interpretacje. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie wolny.

W tym roku zapre­zen­to­wane zostaną trzy spek­ta­kle.

Pierwszego dnia, w pią­tek 11 marca Teatr Kontynuacja z Niska pokaże „Śluby panień­skie” Aleksandra Fredry. To oczy­wi­ście znana, pełna humoru, wspa­niała sztuka uka­zu­jąca rela­cje damsko-męskie w XIX-wiecznym spo­łe­czeń­stwie pol­skim. To w niej pada słynne zda­nie wypo­wie­dziane o męż­czy­znach: „Przyrzekam na kobiety sta­łość nie­wzru­szoną nie­na­wi­dzić ród męski, nigdy nie być żoną!” Jak wia­domo, przy­sięgi tej jed­nak nie udaje się dotrzy­mać… Warto się prze­ko­nać, dla­czego i czy warto! Początek przed­sta­wie­nia o 18.00.

W niedzielę dwa spektakle. Najpierw tarnobrzeska Szkoła Podstawowa nr 10 wystawi autorski spektakl W tarnobrzeskiej krainie”. W mrocznym klimacie, nad Jeziorem Tarnobrzeskim zbierają się ludzie, wiedźmy i nietoperze. I czarodziej, który decyduje się pomóc i przegania wiedźmy z ich czarami. Można zdradzić, że niebagatelną role odegra też Mors i Złota Rybka. Przedstawienie rozpocznie się o 15.30.

Tego samego dnia Amatorski Teatr Dramatyczny „Kuźnia” z Krzeszowa zaprezentuje spektakl „Nowe przyszło” na motywach powieści „Konopielka” Edwarda Redlińskiego. Akcja tej komedii obyczajowej rozgrywa się w latach 50. ubiegłego stulecia w małej wiosce położonej wśród białostockich bagien. Sioło próbują ucywilizować ówcześni urzędnicy państwowi wprowadzając elektryczność i inne domowe nowinki techniczne. Jednak miejscowi chłopi, przywiązani do swojej przaśnej codzienności stawiają im silny opór. Początek tego przedstawienia o godz. 17.00.

W tym roku podczas Dni Teatru odbędą się również Eliminacje Miejskie Konkursu Recytatorskiego „Dziecięce Interpretacje”. Młodzi uczestnicy będą recytować wybrane przez siebie wiersze. Najlepsi następnie zostaną wytypowani do finału, który odbędzie się 2 kwietnia, także w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Informacje dotyczące konkursu można znaleźć tutaj

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Organizatorami Dni Teatru są: Tarnobrzeski Dom Kultury i Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych „FRAM”

info: rd

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x