Sandomierz: Powraca nagroda im. Aleksandra Patkowskiego

Po trzech latach przerwy ponownie zostanie przyznana Bonum Publicum – Nagroda Miasta Sandomierza im. Aleksandra Patkowskiego. Zainicjowany w 1998 roku konkurs doczekał się dwunastu edycji, trzyletnia przerwa spowodowana była trudnościami finansowymi jej fundatora.

Nagroda burmistrza Miasta Sandomierza im. Aleksandra Patkowskiego przyznawana jest w dwóch kategoriach: za dokonania w zakresie kultury, utrwalania tradycji, pamięci historycznej, turystyki, ekologii, dobroczynności, wszelkich form aktywności społecznej kształtującej obywatelski stosunek do rzeczywistości, jak np. budżet obywatelski, będący szansą na zaangażowanie obywateli, oraz za publikacje książkowe poświęcone historycznej ziemi sandomierskiej, które ukazały się w roku poprzedzającym przyznanie Nagrody.

Patronem Nagrody jest Aleksander Patkowski (1890-1942), znakomity regionalista, propagator idei otwartego, aktywnego społeczeństwa obywatelskiego, pedagog i pisarz.

Kandydatów do Nagrody mogą zgłaszać instytucje, stowarzyszenia i osoby prywatne. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Muzeum Okręgowe, ul. Zamkowa 12, 27 – 600 Sandomierz do  30 kwietnia br. (decyduje data stempla pocztowego). Ogłoszenie decyzji Jury nastąpi do 1 czerwca.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x