Tarnobrzeg: Lokatorzy mogą wykupić „resortowe” mieszkania z bonifikatą

Mieszkańcy bloków Dąbrowskiej 24, 26 oraz Matejki 3 będą mogli stać się właścicielami mieszkań, które do tej pory wynajmowali. To dzięki porozumieniu, na mocy którego policja rezygnuje z dyspozycyjności lokali w tych trzech blokach. O takie prawo lokatorzy walczyli do wielu lat.

– Już nie raz spotykaliśmy się z Państwem, może nie w tak licznym gronie i zastanawialiśmy się, jak ten temat rozwiązać. Była dosyć intensywna korespondencja z Komendą Policji i po zmianie tamtejszych władz temat stał się dużo łatwiejszy do załatwienia – mówił podczas dzisiejszego spotkania z lokatorami prezydent Kiełb.

– 29 lutego zostało podpisanie porozumienie i w jego skutek policja rezygnuje z dyspozycyjności lokali w tych trzech blokach, a więc będzie możliwość wykupu tych mieszkań przez Państwa na własność – dodał.

NAWET 90% BONIFIKATY

– Uchwała Rady Miasta przewiduje możliwość wykupu lokali komunalnych na własność przez najemców. Państwo w tym momencie taką możliwość mają i są dostępne do wyboru trzy opcje realizacji wykupu – wyjaśniał Piotr Pawlik, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

– Pierwszą jest opcja 60%, w której Państwo po złożeniu wniosku deklarują, że spłacą całość kwoty mieszkania w ratach. Następną jest opcja 80%, w której Państwo deklarują, że wpłacą kwotę jednorazowo oraz trzecia 90%, kiedy wszyscy lokatorzy z danego bloku deklarują wykup mieszkania – dodał.

Wnioski w sprawie wykupu można składać w dowolnym czasie.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gosc
4 lat temu

A ty kur… zapieprzaj na kredyt żeby spłacić mieszkanie a biedota ma za parę złotych…to tylko w Polsce tak można a teraz jeszcze po 500 zł dostaną z moich podatków. Czas opuszczać ten kraj bo za rok będzie bankrutem….

japier
4 lat temu

Kur** mać ja też tak chcę, bezkredytowo bezstresowo ;/

k3
4 lat temu

słuchajcie ludzie ci którzy mogą wykupić te mieszkania w pełni na to zasługują ponieważ mieszkają i remontuja te mieszkania od 35 lat a poprzedni ustrój przyznawał takie mieszkania dodam że w innej części naszego kraju taka możliwość wykupu mieszkań istnieje już od dawna a nazywanie tych ludzi biedoty to chyba lekka przesada ….

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x