Tarnobrzeg: Radni zdecydują czy zlikwidować Miejską Telewizję Tarnobrzeg

Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na rozwiązanie Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg „MTVT” Sp. z o. o. w Tarnobrzegu będzie poddana pod głosowanie radnych w trakcie najbliższej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega. Sesja odbędzie się w czwartek 10. marca br., o godz.11 w magistracie.

Spółka Miejska Telewizja Tarnobrzeg „MTVT” Sp. z o.o. zawiązana została w lipcu 1999 roku. We wrześniu 2000 otrzymała koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w sieciach kablowych m.in. Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Siarkowca.

W czerwcu 2012 roku TSM zerwała umowę z MTVT na emisję jej programu w mieszkaniach należących do TSM. Od tego momentu program MTVT dostępny był w sieci telewizji kablowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Siarkowiec” oraz na stronie internetowej telewizji.

W lutym 2015 roku prezydent Kiełb wypowiedział w trybie natychmiastowym umowę z Miejską Telewizją Tarnobrzeg na emisje i nagrywanie programów. Ostatnia umowa z MTVT podpisana została 26. listopada 2014 roku na kwotę 240 tysięcy złotych bez możliwości renegocjacji z sześciomiesięcznym okresem wypowiedzenia. MTVT za emisje każdej konferencji otrzymywała 800 złotych, zaś za program z udziałem gościa – kwotę 1000 złotych. Jednocześnie utrzymana została umowa dotycząca nagrywania sesji Rady Miasta, za którą miasto płaci rocznie 50 tysięcy złotych.

NIEUDANA PRÓBA SPRZEDAŻY UDZIAŁÓW

Miasto posiada 523 udziały w spółce, o wartości nominalnej 500 zł każdy, co stanowi prawie 82% kapitału zakładowego spółki. W maju ubiegłego roku Rada Miasta podjęła uchwałę o sprzedaży wszystkich udziałów miasta.

W uzasadnieniu uchwały czytamy m.in. ” Wobec niezmiennie słabej kondycji finansowej spółki, przy równoczesnym braku perspektyw dalszego rozwoju spółki, Prezydent Miasta Tarnobrzega przedkłada Radzie Miasta Tarnobrzega projekt uchwały zmierzający do zakończenia działalności spółki poprzez otwarcie likwidacji”.

UZASADNIENIE UCHWAŁY W CAŁOŚCI:

Uchwalą nr XVII/233/2011 z dnia 27 października 2011 r. Rada Miasta Tarnobrzega wyraziła zgodę na sprzedaż udziałów Miasta w Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg „MTVT” Sp. z o. o. w Tarnobrzegu. W wykonaniu tej uchwały dokonana została wycena udziałów na kwotę 192.200,00 zł (do sprzedaży przeznaczono 378 udziałów o wartości nominalnej udziału 500 zł).

Pomimo publicznych ogłoszeń do sprzedaży udziałów nie doszło. Po podjęciu uchwały o sprzedaży spółka została dokapitalizowana poprzez podwyższenie kapitału i objęcie nowych udziałów przez Miasto Tarnobrzeg. 20 grudnia 2012 r. podwyższono kapitał o kwotę 52.500,00 zł, a po raz drugi 29 października 2013 r. o kwotę 20.000,00 zł. Po podwyższaniu kapitału Miasto Tarnobrzeg posiada 523 udziały w spółce Miejska Telewizja Tarnobrzeg „MTVT” Sp. z o. o. w Tarnobrzegu o wartości nominalnej 500 zł każdy, co stanowi 81,59 % kapitału zakładowego spółki.

Rada Miasta Tarnobrzega Uchwałą nr XI/110/2015 z dnia 26 maja 2015 r. wyraziła zgodę na sprzedaż wszystkich udziałów Miasta. Prezydent Miasta Tarnobrzega zlecił wykonanie wyceny wartości 523 udziałów Miasta Tarnobrzeg w spółce. Zgodnie z wyceną sporządzoną na dzień 21 sierpnia 2015 r. wartość spółki wynosi 114.000,00 zł, zaś wartość udziałów Miasta Tarnobrzeg w spółce wynosi 93.013,00 zł (wartość jednego udziału – 177,85 zł). Zatem, wartość majątku Miasta Tarnobrzega w spółce uległa znacznemu obniżeniu w stosunku do pierwotnej wyceny.

Prezydent Miasta Tarnobrzega podejmował wszystkie czynności formalno – prawne celem zbycia udziałów, jednakże bezskutecznie z uwagi na brak oferentów.

Działalność spółki w 2014 r. zakończyła się zyskiem w wysokości 5.821,21 zł. Strata z lat ubiegłych wynosi 173.352,86zł. Spółka nie posiada kapitału zapasowego ani rezerwowego.

Głównym źródłem przychodów spółki była produkcja i emisja programów telewizyjnych na zlecenie głównego udziałowca Miasta Tarnobrzeg oraz archiwizacja i retransmisja obrad sesji Rady Miasta Tarnobrzega, a także dystrybucja programu w zasobach telewizji kablowej Spółdzielni „Siarkowiec” w Tarnobrzegu. Źródła przychodów związane z umowami z Miastem Tarnobrzeg pozostały niezmienne od chwili powstania spółki do końca 2014 r.

Wobec niezmiennie słabej kondycji finansowej spółki, przy równoczesnym braku perspektyw dalszego rozwoju spółki, Prezydent Miasta Tarnobrzega przedkłada Radzie Miasta Tarnobrzega projekt uchwały zmierzający do zakończenia działalności spółki poprzez otwarcie likwidacji.

Likwidator zakończy interesy bieżące spółki, ściągnie wierzytelności, wypełni zobowiązania i upłynni majątek spółki (czynności likwidacyjne).

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mania
4 lat temu

Pierwszy sukces Kiełba – likwidacja Miejskiej telewizji. Ten gość jest jedna wielka porażką. Nigdy więcej takich eksperymentów

gość
4 lat temu

Obecna kadencja to pasmo sukcesów władzy. Do MTVT dorzućmy powolną likwidacje obu klubów(piłki i kosza) Siarki. Za rok czy dwa jedyną rozrywką w mieście będą galerie handlowe a mieszkańcy mają się cieszyć z pracy za najniższą krajową 🙁 Później polityki dziwią się że ludzie wyjeżdżają do EU.

DAE
4 lat temu

jakie galerie???? większe sklepy i tyle

tv
4 lat temu

Raczej jestem za do już mnie nudzi w kółko patrzenie na te same mordy.(radnych i prezydenta na czele… itp) przy okazji niech pomyślą o usunięciu tvl bo też tam nie ma rewelacji to samo co na każdych innych stacjach co kamerują wydarzenia z naszego miasta. A potem padają głosy czemu nic nie ma na żywo transmitowanego a jak wiadomo dużo ludzi z tbg opuściło te strony ale o nich pamiętają i coś od tych ludzi co reklamują siarczany gród wymagają. Fakt że inni będą oburzeni tym tematem ale prezydent robi cienia na ty, co jest aby powstało nowe. A każdy dobrze o tym wie że chcę zmajstrować drugi Busko Zdrój w tbg i itp…..

Jestem za
4 lat temu

Bardzo dobrze . Po co 2wie telewizje w Tarnobrzegu …

Głosowałem na G. Kiełba !
4 lat temu

Grzegorz Kiełb ! Grzegorz Kiełb ! Prezydentem !

Czlek poczciwy
4 lat temu

Ludzie wyjezdzajcie, za granica jest super. Jak patrzę, słucham i czytam jaka tu beznadzieja i wegetacja to mi sie płakać chce:(

telewidz
4 lat temu

Porażka ta tzw.telewizja tarnobrzeg.Szkoda na nich naszej kasy.Lepiej dać na dzieci np.jakieś komputery czy sprzęt.

Ancia
4 lat temu

Nic Kiełb nie zrobił dla miasta prócz likwidacji i obracania Kostuchy. Na woź z gnojem i poza bramy miasta!!!!!!!!!!!

Janusz
4 lat temu

A co zrobił Masztalerz oprócz lansowania nad jeziorem i posożytowania na koszt mieszkanców-podatników? Stracone tylko 4 lata.Kiełb przynajmniej ściąga inwestorów do strefy a nie zajmuje się pierdołami.

Janusz
4 lat temu

Janusz ograni się i nie szargaj pięknego imienia. Podaj mi proszę choć jednego inwestora którego Kiełb sciągnoł do Tarnobrzega I nie myl z inwestorami którzy dostali pozwolenia na działalność w TSSE. Bo on tylko przekazuje informacje co ktoś zrobił lub osiągną.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x