Jeden krok od awansu. Siatkarze Siarki Tarnobrzeg wygrywają z SKS MOSiR Dukla (fotoreportaż oraz video HD)

Kolejne, piąte z rzędu zwycięstwo odnieśli siatkarze Siarki MOSiR Tarnobrzeg, pokonując SKS MOSiR z Dukli 3:1. Dzięki świetnej dyspozycji w fazie play – off siatkarze Siarki są o krok od awansu do III ligi.

Mimo iż tarnobrzeska ekipa mierzyła się z ostatnim zespołem w grupie, nie było to łatwe spotkanie. Na podopiecznych trenera Szczepanika ciążyła dodatkowo ogromna presja, bowiem tylko wygrana za trzy punkty gwarantowała utrzymanie pozycji lidera przed ostatnią kolejką. Rywale zaś grający o przysłowiową „pietruszkę”, podeszli do meczu bez żadnego obciążenia, dzięki czemu sprawili siatkarzom Siarki dziś sporo problemów. Szczególnie w drugim secie, w którym tarnobrzeska ekipa momentami mocno się gubiła, co wykorzystali rywale wygrywając partię do 19 i doprowadzając do remisu.

Przegrana tylko rozdrażniła siatkarzy Siarki, którzy do trzeciej partii podeszli lepiej skoncentrowali, wygrywając gładko do 11. Niestety, bardzo dobrej dyspozycji nie udało się utrzymać również w czwartym secie, w którym walka toczyła się niemal punkt za punkt. Na szczęście, ostatnie zagrania były zwycięskie dla tarnobrzeskiej ekipy, która tym samym wykonała kolejny, przedostatni krok w drodze ostatecznego triumfu.

Przed ostatnią, decydującą kolejką siatkarze Siarki mają dwa punkty przewagi nad drugim w tabeli AKS V LO Rzeszów. Jeśli podopieczni trenera Szczepanika wygrają w ostatnim meczu z przedostatnim w tabeli TSV Sanok, zapewnią sobie bezpośredni awans do III ligi. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 13. marca.

KPS SIARKA MOSIR TARNOBRZEG – SKS DUKLA 3:1 (25:20, 19:25, 25:11, 25:22)