Przełamanie koszykarzy Siarki! Tarnobrzeska drużyna wygrywa z Treflem Sopot (fotoreportaż oraz video HD)

Na to zwycięstwo koszykarze Siarki Tarnobrzeg czekali od grudnia zeszłego roku, czekali również kibice i w końcu się doczekali. W niedzielny wieczór koszykarze Siarki Tarnobrzeg wygrali z Treflem Sopot 92:81 (30:24, 19:6, 17:25, 26:26).

Od początku spotkania trochę lepiej wyglądała gra Siarki, która najpierw prowadziła 4:0, a później 12:7 po rzucie Jakuba Zalewskiego. W Treflu nieźle radzili sobie Josip Bilinovac i Piotr Śmigielski, ale dzięki trójce Kacpra Młynarskiego tarnobrzeżanie po 10 minutach rywalizacji wygrywali 30:24.

Drugą kwartę zespół trenera Zbigniewa Pyszniaka rozpoczął od serii 14:1 i dzięki akcji Zacha Robbinsa prowadził już 44:25. W tej części meczu goście nie byli w stanie nawiązać walki – zanotowali na swoim koncie zaledwie sześć punktów. Po rzucie wolnym Daniela Walla Siarka mogła cieszyć się z wyniku 49:30.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Zorana Marticia starał się odrabiać straty. Duży wkład mieli w to Ater Majok i Josip Bilinovac. Przewaga gospodarzy była jednak dość spora, więc dzięki akcjom Mfona Udofii oraz Kacpra Młynarskiego udawało się ją utrzymywać. W końcówce tej części meczu sporo punktów zdobył jeszcze Marcin Dutkiewicz, ale dzięki trafieniu Udofii to Siarka wygrywała 66:55.

W ostatniej kwarcie Trefl kilkakrotnie zbliżał się na sześć punktów, ale gospodarze szybko na to odpowiadali. W ważnych momentach nie zawodzili Kacper Młynarski oraz Zach Robbins i dzięki temu odskoczyli nawet na 13 punktów. Sopocianie na minutę przed końcem po trójce Dutkiewicza zmniejszyli straty do stanu 86:81. W samej końcówce tarnobrzeżanie mieli sporo okazji do stawania na linii rzutów wolnych, a zwycięstwo Siarki 92:81 przypieczętował Młynarski.

Kacper Młynarski był najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem Siarki – zanotował 22 punkty i osiem zbiórek. Zach Robbins dodał do tego 20 punktów, 11 zbiórek, trzy asysty i sześć bloków. W Treflu najlepszy był Josip Bilinovac z 21 punktami.

SIARKA TARNOBRZEG – TREFL SOPOT 92:81 (30:24, 19:6, 17:25, 26:26)

SIARKA: Młynarski 22 (2×3), Robbins 20, Patoka 15 (1×3), Wall 11 (2×3), Udofia 9 (1×3), Zalewski 6, Strzelecki 6 (1×3), Rycerz 2, Pandura 1

TREFL: Bilinovac 21 (3×3), Śmigielski 17 (1×3), Majok 14, Dutkiewicz 14 (2×3), Dzierżak 7 (1×3), Stefański 4, Krefft 3 (1×3), Motylewski 1, Sikora 0, Kulka 0

STATYSTYKI Z MECZU

W ramach 23. kolejki TBL 14. w tabeli Siarka podejmie plasujący się na 4. miejscu Polski Cukier Toruń. W pierwszym spotkaniu Siarka przegrała w Toruniu 77:84. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 12. marca, początek godz.18.