Tarnobrzeg: Złodzieje grasowali w sklepach

Czekolady, kawa oraz alkohol – to artykuły, które najczęściej padają łupem sklepowych złodziei. Tarnobrzescy policjanci jednego dnia odebrali cztery zgłoszenia dotyczące kradzieży artykułów spożywczych. Sprawcy tych czynów zostali zatrzymani. Za popełnione wykroczenia odpowiedzą przed sądem. Grozi im wysoka grzywna, nawet do 5 tysięcy złotych.

Po godzinie 14, dyżurny otrzymał zgłoszenie kradzieży sklepowej przy ul. Zwierzynieckiej w Tarnobrzegu. Będący na miejscu zdarzenia patrol Policji ustalił, że sprawcy ukradli alkohol w postaci 2 butelek whisky. Po dokonanej kradzieży złodzieje uciekli. Straty oszacowano są na kwotę około 140 zł. Funkcjonariusze ustalili rysopis mężczyzn i rozpoczęli ich poszukiwania. Po kilku godzinach policjanci zatrzymali jednego ze sprawców. Mężczyzna był pijany, nie mógł utrzymać się na nogach. Sprawca poniesie odpowiedzialność za popełnioną kradzież.

O godzinie 15.30 policjanci interweniowali na miejscu kradzieży sklepowej, której dokonał 39–letni mężczyzna. Sprawca skradł bułkę i ser, które zjadł, po czym`z półki zabrał 3 opakowania kawy. Nie płacąc za towar próbował wyjść poza linie kas. Straty wyniosły ponad 80 złotych. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało u 39–latka blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań w celu wytrzeźwienia.

Tego dnia o godzinie 17.30 policjanci zostali wezwani na interwencję. 36–letni mężczyzna, w sklepie przy ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu, ukradł 2 butelki whisky na łączną kwotę 218 złotych. Policjanci ustalili, że sprawca okradł sklep również dzień wcześniej wynosząc alkohol. Mężczyzna został przewieziony do komendy. Przyznał się policjantom do popełnionych czynów. Sprawą zajmie się sąd.

Przed godziną 19, policyjny patrol interweniował w jednym z marketów spożywczych, w związku z kradzieżą sklepową. Tam 39 – letni mężczyzna ukradł 6 sztuk czekolad. Sprawca poniesie odpowiedzialność za popełnione wykroczenie.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
prawda
4 lat temu

złodzieje to najwieksze ścierwa! począwszy od kieszonkowców do naszych rządzących!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x