Siarka Tarnobrzeg przegrywa z Rakowem Częstochowa (video)

To nie był najlepszy mecz w wykonaniu piłkarzy Siarki Tarnobrzeg, którzy przegrali w Częstochowie z miejscowym Rakowem 1:3 (0:0). Drużyna Siarki zagrała zbyt defensywnie, atakowali za to gospodarze i to oni, po 21 kolejce II ligi dopisali do swojego konta trzy punkty.

Wynik spotkania otworzył w 57 minucie Carlinhos. Pierwszy strzał Brazylijczyka obronił Paweł Pawlus, przy dobitce musiał skapitulować. W 77 minucie Siarka straciła drugą bramkę, po kontrze w okienko celnie uderzył Rafał Figiel. Zaledwie dwie minuty później kontaktowego gola dla Siarki strzelił Dorian Buczek, który dziesięć minut wcześniej zastąpił Radosława Sylwestrzaka.

W 84 minucie Paweł Pawlus fauluje w polu karnym będącego tuż przed nim na czystej pozycji Damiana Warchoła. Sędzia nie tylko dyktuje rzut karny ale również wyrzuca z czerwoną kartką bramkarza Siarki. Pawlusa w bramce zastępuje z konieczności grający w pomocy Marcin Stefanik. Podyktowany rzut karny pewnie wykorzystuje Rafał Figiel i Siarka przegrywa z Rakowem 1:3.

W ramach 21. kolejki Siarka podejmie na własnym stadionie Błękitnych ze Stargardu. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 19. marca, początek godz.15.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA – SIARKA TARNOBRZEG 3:1 (0:0)

1:0 – Carlinhos 57′
2:0 – Figiel 77′
2:1 – Buczek 79′
3:1 – Figiel 85′

żółte kartki: Kmieć, Kamiński – Przewoźnik, Sylwestrzak, Suchecki
czerwona kartka: Pawlus 84′

Raków: 1. Maciej Mielcarz – 22. Adam Waszkiewicz, 14. Adrian Klepczyński, 16. Błażej Cyfert, 17. Grzegorz Rogala – 23. Dawid Kamiński (77, 11. Dariusz Pawlusiński), 10. Carlinhos (90, 15. Dominik Bronisławski), 19. Łukasz Kmieć, 27. Rafał Figiel, 13. Piotr Malinowski (89, 7. Kamil Sabiłło) – 18. Wojciech Okińczyc (68, 25. Damian Warchoł).

Siarka: 12. Paweł Pawlus – 18. Jan Grzesik, 24. Bartosz Waleńcik, 10. Konrad Stępień, 25. Krzysztof Suchecki – 6. Tomasz Przewoźnik (69, 19. Adrian Chłoń), 2. Radosław Sylwestrzak (64, 7. Dorian Buczek), 8. Marcin Stromecki, 9. Marcin Stefanik, 26. Jakub Wróbel (58, 11. Daniel Koczon) – 16. Szymon Martuś

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 21. KOLEJKI: ROW 1964 Rybnik – Kotwica Kołobrzeg 2:1, Legionovia Legionowo – Okocimski KS Brzesko 3:0 (wo), Gryf Wejherowo – Nadwiślan Góra 3:0, Błękitni Stargard Szczeciński – Radomiak Radom 1:0, Stal Stalowa Wola – Stal Mielec 1:1, Znicz Pruszków – Wisła Puławy 1:0, Puszcza Niepołomice – Olimpia Zambrów 2:1, Polonia Bytom – GKS Tychy 0:1

źródło: własne, 90minut.pl