Karatecy z tarnobrzeskiego klubu Oyama medalistami Mistrzostw Polski

Sebastian Uzar wywalczył dwa złote medale zaś Maciej Grabski jeden srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Oyama Karate w konkurencji Kata i Kobudo. Oprócz dwóch tytułów Mistrza Polski Sebastian Uzar został uznany za najlepszego zawodnika mistrzostw.

XXII Mistrzostwa Polski odbyły się w minioną sobotę. Organizatorem był Jurajski Klub Oyama Karate w Olkuszu. Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, stała się areną zmagań najlepszych zawodników Oyama Karate w konkurencjach kata(bez broni) i kobudo(z bronią). W zawodach udział wzięło 230 zawodników z klubów Oyama Karate z całej Polski.

Tarnobrzeski Klub Oyama Karate reprezentowała czteroosobowa grupa zawodników: Mateusz Turbak w kategorii młodzik, Julia Polek w kategorii junior młodszy oraz Sebastian Uzar i Maciej Grabski w kategorii junior. Dla Mateusza i Julii był to pierwszy start na zawodach rangi MP. Pomimo dobrych występów odpadli w eliminacjach.

Sebastian z Maćkiem rywalizowali zarówno w kata jak i w kobudo. Maciej Grabski po kilku świetnych pojedynkach w kobudo dotarł do finału, gdzie ostatecznie wywalczył srebrny medal. W tym dniu bezkonkurencyjny był Sebastian zarówno w kata jak i w kobudo wygrywając wszystkie walki jednogłośną decyzją sędziów i dochodząc w obu konkurencjach do finałów a tym samym zdobywając dwa złote medale Mistrzostw Polski. Ponadto został uznany NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM Mistrzostw Polski. Stając na podium MP Sebastian z Maćkiem uzyskali prawo startu w tych konkurencjach na Otwartych Mistrzostwach Europy Kyokushin Tezuka Grup, które odbędą się w listopadzie w Wałbrzychu.

Wyjazd na Mistrzostwa Polski do Olkusza był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta Tarnobrzega. Gratulujemy chłopcom odniesionych sukcesów, wytrwałości i determinacji w trakcie długich przygotowań do zawodów. Składamy serdeczne podziękowania kierownictwu oraz Dyrektorowi MOSiR Tarnobrzeg Panu Adamowi Strumińskiemu za udostępnienie obiektów MOSIR. Umożliwiło to w pełni realizację procesu i planu treningowego, a co za tym idzie przyczyniło się do uzyskania optymalnych efektów treningowych. Podziękowania składamy również po raz kolejny sensei KRYSTIANOWI NIEMCOWI z Rzeszowa za cenne wskazówki oraz pomoc w przygotowaniu naszych zawodników. Dziękujemy także Panu Krzysztofowi Turbak za opiekę nad zawodnikami – OSU!!!

foto&info: Oyama Karate Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x