Tarnobrzeg: Rozbudowa miejskiego monitoringu, szczególnie niebezbieczne miejsca w mieście – podsumowanie prac nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta

Posiedzenie miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego podsumowujące miniony rok pod kątem stanu bezpieczeństwa odbyło się wczoraj, w w siedzibie wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. W zebraniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich miejskich jednostek odpowiedzialnych za zachowanie bezpieczeństwa i porządku w Tarnobrzegu. Każdy z nich przedstawił raport ze swej działalności za rok 2015.

Kierownik Tarnobrzeskiego Oddziału Podkarpackiego Zespołu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie przybliżył m.in. stan obwałowań oraz poinformował o tym, które wały zostały zmodernizowane.

Komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu przedstawił raport dotyczący wszystkich zgłoszeń przyjmowanych w ubiegłym roku. Z kolei zastępca komendanta Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu podsumowując ubiegłoroczne akcje szczególną uwagę zwrócił na trzy największe, tj. pożar salonu Ford, pożar kuchni dworskiej Tarnowskich oraz eksplozja w zakładach Fenix w Machowie.

ROZBUDOWA MIEJSKIEGO MONITORINGU

O sytuacji epidemiologicznej mówiła z kolei Państwowa Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu, a komendant Straży Miejskiej Piotr Sawa przybliżył temat rozbudowy miejskiego monitoringu.

– Rozstrzygnięto już przetarg na wykonawcę tej rozbudowy. Baza zwiększy się o 4 punkty kamerowe, na każdym umieszczona zostanie kamera stacjonarna oraz obrotowa. Pierwszy z punktów zlokalizowany będzie na terenie ogrodów dzikowskich w Tarnobrzegu, drugi to będzie skrzyżowanie ulicy Kopernika z 11 Listopada. Trzeci punkt znajdzie się na rondzie przy Parku Technologicznym, ostatni to wylot w stronę Stalowej Woli, na skrzyżowaniu ulic Chrobaka, Zamkowa i Sienkiewicza. Wszystkie punkty będą oparte o światłowody co sprawi, że obserwacja z wszystkich kamer będzie odbywać się płynnie w systemie HD. Po zamontowaniu dodatkowych kamer cały system monitoringu będzie liczyć 45 kamer.

SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNE MIEJSCA W MIEŚCIE

Zastępca komendanta Policji w Tarnobrzegu poinformował, które miejsca w mieście – biorąc pod uwagę ilość zdarzeń drogowych – uznawane są za szczególnie niebezpieczne. Jak wynika z policyjnych raportów są to ulice: Sikorskiego, Warszawska, Sienkiewicza, Wyspiańskiego oraz Mickiewicza. Zaznaczył też, że najbardziej wiarygodną oceną bezpieczeństwa miasta jest ocena mieszkańców, a jak dowodzą statystyki, miasto jest dobrze chronione.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TBG
4 lat temu

Hmm, bardzo ciekawe. Monitoring monitoringiem, ale to chyba bardziej służy łapaniu ludzi na przechodzeniu na czerwonym świetle czy popełnianiu innych wykroczeń drogowych. Natomiast co do bezpieczeństwa to lepszym rozwiązaniem byłoby zwiększenie liczby patroli PIESZYCH Policji czy Straży Miejskiej (choć co do tej ostatniej to postulowałbym w ogóle likwidację, ale to osobny temat). Tak się składa, że nie mieszkam na co dzień w Tarnobrzegu, jednak przyjeżdżając od czasu do czasu w rodzinne strony, nie czuję się bezpiecznie, oczywiście w godzinach wieczornych. W ciemnych zaułkach można spotkać często jakieś dziwne osoby, często w stanie nietrzeźwości bądź odurzenia innymi substancjami. Kilka razy widziałem bądź słyszałem jakieś krzyki, przepychanki między młodymi mieszkańcami miasta (zapewne bezrobotnymi sfrustrowanymi sytuacją). Przyjeżdżając tu, czuję się po prostu nieprzyjemnie idąc wieczorem na spacer czy pobiegać. Policji nie widać, jak już to patrole samochodowe, które robią sobie wycieczki po mieście, ale są one nieefektywne, bo przecież do przestępstw nie dochodzi pod latarnią na środku ulicy, tylko w ciemnych, mało dostępnych uliczkach osiedlowych. Tam funkcjonariuszy nie widać. Może się sami boją? Nie wiem. Jednakże z roku na rok coraz mniej chce mi się wracać do tego miasta, które robi się coraz bardziej ponure i smutne w dzień, a wieczorami niebezpieczne. Wielka… Czytaj więcej »

Janusz
4 lat temu

To fakt kiedyś (lata 90te) było bezpieczniej w Tarnobrzegu i były piesze patrole policji i straż miejska na rowerach (pamięta ktoś?)

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x