Tarnobrzeg: Odnowiona kaplica w szpitalu

Wyremontowaną, w całkiem nowej odsłonie, i oficjalnie erygowaną kaplicę w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu 17 marca poświęcił i pierwszą mszę w niej odprawioną celebrował ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz sandomierski.

Uroczystość, chociaż odbywała się o wczesnych godzinach porannych, zgromadziła sporą rzeszę wiernych. Nie zabrakło przedstawicieli władz Tarnobrzega, władz szpitala, duchowieństwa pomysłodawców i darczyńców modernizacji kaplicy, licznie stawił się szpitalny personel, pacjenci, ich najbliżsi, a także chcący uczestniczyć w wydarzeniu mieszkańcy miasta.

Uroczystość, która przypadła na Rok Miłosierdzia rozpoczęło otwarcie symbolicznej Bramy Miłosierdzia, wejścia do szpitalnej kaplicy. – W tym szczególnym roku, Roku Miłosierdzia, nasz szpital dostępuje wielkiego wyróżnienia jakim jest otwarcie Bramy Miłosierdzia, którą może przekroczyć każdy z nas, po to, by stawać się lepszym – witając księdza biskupa i wszystkich zgromadzonych mówił Wiktor Stasiak, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu.

Biskup Krzysztof Nitkiewicz poświęcając kaplicę przekazał informację o oficjalnym erygowaniu tego szczególnego miejsca. Za pomoc w jego odnowieniu wszystkim darczyńcom, osobom, które służyły konkretnym wsparciem, lub chociażby dobrym słowem dziękował o. Sławomir Słoma, Dominikanin, szpitalny kapelan. Szczególne słowa podziękowania skierował do sandomierskiego artysty Andrzeja Karwata, którego projektem jest nowy wystrój kaplicy.

foto&info: PSK

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lanser
4 lat temu

łał dla mnie szał

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x