Nowy szef sandomierskich strażaków (zdjęcia)

Brygadier Janusz Tasak został nowym komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu. Akt mianowania na stanowisko odebrał w miniony wtorek.

Bryg. Janusz Tasak dotychczas był dowódcą jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Starachowicach. Swoją przygodę z mundurem rozpoczął od Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie gdzie rozpoczął studia w roku 1987.

W swojej wieloletniej służbie w ochronie przeciwpożarowej bryg. Janusz Tasak zajmował szereg stanowisk służbowych m.in.; d-cy sekcji, z-cy dyżurnego operacyjnego, d-cy zmiany, starszego specjalisty, z-cy naczelnika wydziału, naczelnika wydziału, z-cy d-cy JRG, d-cy JRG i komendanta powiatowego PSP.

Jak podkreślił w swoim wystąpieniu świętokrzyski komendant wojewódzki mł. bryg. Adam Czajka kwalifikacje zawodowe, staż służby oraz doświadczenie zawodowe w organizacji i prowadzeniu akcji ratowniczo – gaśniczych m.in. podczas pamiętnej powodzi na terenie powiatu sandomierskiego w roku 2010 przekonały go do powierzenia stanowiska komendanta powiatowego bryg. Januszowi Tasakowi.

Nowy komendant – bryg. Janusz Tasak w swej wypowiedzi zaznaczył, że dołoży wszelkich starań do utrzymania wysokiego poziomu w działaniach na rzecz ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu sandomierskiego, w trosce o mieszkańców ziemi sandomierskiej.

info: mł. bryg. Bogusław Karbowniczek
foto: Michał Karelus

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x