Li Qian z tytułem Mistrza Polski, Natalia Partyka złota w deblu

Z trzema medalami 84. Indywidualnych Mistrzostw Polski wrócą z Wałbrzycha zawodniczki KTS-u SPAR-Zamek Tarnobrzeg, z czego aż dwa są z najcenniejszego kruszcu. Mistrzynią Polski w singlu została Li Qian, wicemistrzynią Natalia Partyka, która z Katarzyną Grzybowską z SKTS Sochaczew królowały w deblu.

Li Qian sprostała oczekiwaniom i jak dotąd zachowała stuprocentową skuteczność w swoich występach w mistrzostwach Polski. W Wałbrzychu tarnobrzeżanka nie straciła nawet seta, a dopiero finałowy mecz z koleżanką klubową zmusił ją do większego wysiłku.

– To był ciężki mecz z Natalią, jesteśmy w jednym klubie, więc dobrze się znamy. Widziałam, że będzie bardzo trudno, dlatego musiałam się porządnie przygotowałam się taktycznie do tego spotkania, ale i tak na początku nie było łatwo. Bardzo się cieszę, że wygrałam ten turniej, ale też fajnie, że finał grałam właśnie z Natalią, bo to znaczy, że najlepsze zawodniczki są z Tarnobrzega – mówi Li Qian.

Finał w grze pojedynczej:

Li Qian (SPAR-Zamek Tarnobrzeg) – Natalia Partyka (SPAR-Zamek Tarnobrzeg) 4:0 (11:9, 11:5, 11:7, 11:9)

brązowe medale: Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew) oraz Klaudia Kusińska (GLKS Nadarzyn)

finał w grze podwójnej kobiet:

Natalia Partyka (SPAR-Zamek Tarnobrzeg), Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew) – Joanna Kiedrowska (Chrobry Międzyzdroje), Aleksandra Falarz (Bronowianka Kraków) 3:0 (11:9, 11:4, 11:5)

brązowe medale: Marta Smętek, Paulina Knyszewska (obie Bronowianka Kraków) oraz Katarzyna Ślifirczyk AZS AJD Częstochowa), Roksana Załomska (KS Polkowice)

źródło: KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg
foto: PZTS

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content