Tarnobrzeg: Osteoporoza, cukrzyca oraz kiermasz zdrowia i urody – najbliższe kampanie profilaktyczne

Osteoporozie, cukrzycy i urodzie poświęcone będą najbliższe kampanie profilaktyczne, w których będą mogli wziąć udział mieszkańcy Tarnobrzega. O szczegółach mówiła podczas dzisiejszej konferencji prasowej doradca prezydenta ds. zdrowia Barbara Zych.

31. MARCA – OSTEOPOROZA

Pierwsze przedsięwzięcie dotyczyć będzie osteoporozy. Badania odbędą się 31 marca 2016 w Samodzielnym Publicznym Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej na ul. Targowej 5 w godzinach 10-18. Badanie trwać będzie około 5-8 minut, na podstawie którego pacjent otrzyma wydruk z informacją o składzie gęstości kości. Na diagnozowanie nie są prowadzone zapisy – konsultacje obejmą pierwsze 100 osób.

Osteoporoza to choroba zwana „cichą epidemią”. Zaliczana jest do najczęstszych schorzeń współczesnego społeczeństwa. Wynika to z faktu, że ryzyko złamania (szczególnie szyjki kości udowej) u kobiet po 50. roku życia wynosi 40%, natomiast u mężczyzn 13%. Dlatego warto się zbadać, tym bardziej, że konsultacje są darmowe.

02.KWIETNIA – CUKRZYCA

Druga kampania to przeciwdziałanie i ewentualne wykrycie cukrzycy. Skorzystać będzie można z kompleksowej profilaktyki, tj. konsultacji lekarskich, porad dietetycznych oraz poddać się badaniu krwi w kierunku cukrzycy. To przedsięwzięcie odbędzie się 02 kwietnia 2016 w Przychodni Specjalistycznej w poradni diabetologicznej przy ul. Mickiewicza 34 w godzinach 9-12.

Kampania prowadzona pod nazwą Biała Sobota, będzie przedsięwzięciem skierowanym do wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku, bo jak mówią statystyki mamy w Polce 3,5 mln osób chorujących na cukrzycę (dzieci, młodzieży, kobiet w ciąży oraz dorosłych).

17. KWIETNIA KIERMASZ ZDROWIA I URODY

Trzecią akcją będzie Kiermasz Zdrowia i Urody. Będzie to wydarzenie podzielone na 5 sektorów: medycyna konwencjonalna, medycyna niekonwencjonalna, zdrowa żywność, bezpieczeństwo i zdrowie, naturalne kosmetyki. Podczas tego przedsięwzięcia będzie można zasięgnąć porad dietetyków i kosmetologów. Atrakcją będzie możliwość przeprowadzenia diagnozy włosa, na podstawie której można wyciągnąć wnioski na o stanie naszego zdrowia.

Podczas tego spotkania przewidziany jest także blok rozrywkowy, podczas którego prezentowany będzie pokaz karate, tańca oraz elementy pierwszej pomocy, bo jak mówiła Barbara Zych „zbliża się sezon letni i warto dbać nie tylko o zdrowie, ale i o bezpieczeństwo”. Ta kampania będzie miała miejsce 17 kwietnia 2016 w MOSiRze w Tarnobrzegu w godzinach 10-17.

foto&info: PSK

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x