Tarnobrzeg: Radni zdecydowali o rozwiązaniu Miejskiej Telewizji (video)

Decyzją radnych Miejska Telewizja Tarnobrzeg zostanie rozwiązana. Za przyjęciem uchwały głosowało siedemnastu radych, przeciw rozwiązaniu MTVT głosowali Witold Zych, Norbert Mastalerz i Sławomir Partyka.

Głosowanie nad rozwiązaniem MTVT poprzedziła burzliwa dyskusja. Radny Dariusz Bożek pytał m.in. o to, co stanie się z bogatym archiwum jakie zgromadzono przez lata funkcjonowania MTVT, o los jej pracowników, o archiwizację i emisję sesji Rady Miasta oraz realizację programów promujących miasto, które zgodnie z założeniami programowymi przygotowywała miejska telewizja.

Za rozwiązaniem głosował również Jan Dziubiński, za którego prezydentury powstała telewizja. Radny Dziubiński przyznał, że czuje się jak na pogrzebie własnego dziecka dodał jednak, że nie akceptuje takiej telewizji jaka jest dzisiaj i jaka była przez ostatnie lata.

O naruszeniu statutu miasta przy podjęciu tej uchwały mówił z kolei radny Witold Zych, przeciwnik likwidacji MTVT. Radny uważa, że w tej kwestii powinny być przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami, proponował również połączenie MTVT z pozostałymi telewizjami działającymi na terenie miasta.

Przeciwnikiem likwidacji był również radny Norbert Mastalerz, który zaproponował ratunek dla MTVT w formie dokapitalizowania spółki. – Gdybyśmy mówili o ekonomii to na następnej sesji powinniśmy zlikwidować Tarnobrzeski Dom Kultury, bo też się nie bilansuje – mówił radny.

Odpowiadając radnym prezydent Grzegorz Kiełb zapowiedział, że dwaj obecni pracownicy MTVT zostaną zatrudnieni w Tarnobrzeskim Domu Kultury, gdzie będą zajmować się m.in. archiwizacją sesji Rady Miasta oraz przygotowywaniem programów promujących miasto. Archiwum telewizji ma zostać przekazane do Miejskiej Biblioteki, gdzie będzie ogólnodostępne dla mieszkańców. Czy relacje z sesji RM będą dostępne w sieciach kablowych, tego nie wiadomo, będzie można je obejrzeć w internecie, za pośrednictwem strony UM Tarnobrzeg.

Niestety, przed głosowaniem nie obeszło się bez awantury, pomiędzy przewodniczącym rady Kamilem Kalinką a radnymi Mastalerzem i Zychem. Ostra wymiana zdań dotyczyła nie udzielenia głosu radnym, którzy chcieli ponownie podejść do mównicy. Przewodniczący rady stwierdził, że zgłosili oni swój ponowny akces już po tym, jak oznajmił on zakończenie dyskusji, radni twierdzili zaś,  że zgłosili się wcześniej. Ostatecznie przewodniczący Kalinka nie udzielił im głosu.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Witold Zych
6 lat temu

Opuściłem na chwilę salę obrad nie dlatego, że nie dopuszczono mnie ponownie do głosu tylko w reakcji na te słowa prezydenta: ”Szczerze mówiąc tak jak mieszkańcy słuchają dzisiejszej sesji to ja nie wiem czy mieszkańcy w ogóle maja ochotę oglądać obrady sesji chyba, że jacyś dewianci szczerze mówiąc”.

TBG
6 lat temu
Reply to  Witold Zych

Panie Radny, ale w czym leży konflikt? To jak Pan Kalinka się zachowuje, każdy widzi, ale nie rozumiem o co poszło pomiędzy Panami.

cenzor
6 lat temu

szkoda ze jest pan z obcji wiadomo jakiej,

gostek
6 lat temu

„decyzją radnych” yhy, ta… 🙂 to że radni zagłosowali za likwidacją wcale nie świadczy że oni podjęli taką decyzję 🙂 Każdy kto zna temat dobrze wie, że ta decyzja zapadła już dawno temu. Ciekawe gdzie TDK upcha dwa dodatkowe etaty bo pracowników im tam raczej nie brakuje 🙂

Space
6 lat temu

Miasto powinno jeszcze pozbyć się udziałów w Wydawnictwie Samorządowym Sp. z o.o. Tygodnik Nadwiślański. A ma ich 44,35 %. Wydawanie pieniędzy podatników na to przedsięwzięcie (zresztą dochodowe tak jak i MTVT) nie ma żadnych podstaw prawnych, gdyż działalność wydawnicza, podobnie jak działalność związana z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych nie należy ani do zadań gminy ani do zadań powiatu. Niech więc nasze służby samorządowe zajmują się tym, do czego posiadają prawne umocowanie. A jest czym się zająć i na co pieniądze wydawać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content