Największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego

Niemal 100 Niesamowitych Makiet – Fun Park Strefa Zabawy – Kino Edukacyjne – Największy na świecie samolot z miliona klocków Lego. Największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków Lego można podziwiać w rzeszowskim Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall od 9 kwietnia do 19 czerwca 2016 r.

Cała ekspozycja składa się z kilku milionów klocków i zajmuje 1000 metrów kwadratowych. Dodatkową atrakcją dlaZwiedzających jest Strefa Zabawy oraz Kino Edukacyjne. Ponadto na Wystawie można podziwiać największy, jak dotąd, samolot zbudowany z klocków Lego – Air Force One, czyli Boeing 747
należący do Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

NIESAMOWITA EKSPOZYCJA

WYBRANE EKSPONATY:

Największy na świecie samolot wykonany z miliona klocków Lego Składający się z miliona klocków model Boeinga 747 – samolotu specjalnie przygotowanego do międzynarodowych podróży Prezydenta USA, jest wykonany w skali 1:7, ma prawie 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości. Zwiedzający będą mogli zajrzeć do środka samolotu i podejrzeć zbudowane z klocków sceny historyczne z udziałem najważniejszych osób w Stanach Zjednoczonych. Ponadto będzie można zobaczyć multimedialną prezentację przedstawiającą najciekawsze informacje dotyczące prezydenckiego samolotu oraz
scenki rozgrywające się na jego pokładzie.

Film przedstawiający budowę samolotu:

FIGURA ROBERTA LEWANDOWSKIEGO

Robert Lewandowski to jeden z najbardziej popularnych piłkarzy na świecie, a jego wspaniała kariera, talent i osobowość to wzór dla całych pokoleń – starszych, młodszych i tych najmłodszych, którzy dopiero zaczynają przygodę z piłką. Wykonaną z 70 tysięcy klocków ( skala 1:1 ) postać można podziwiać na Wystawie do 5 czerwca.

INTERAKTYWNA MAPA EUROPY

Wykonana w całości z klocków interaktywna, ogromna mapa Europy pokazuje granice państw, ich stolice, flagi, a także księstwa europejskie. Dzięki niej, nie tylko najmłodsi Zwiedzający będą mogli poszerzyć wiedzę dotyczącą najważniejszych organizacji europejskich.

NAJWYŻSZY CZŁOWIEK W HISTORII

Rekonstrukcja postaci najwyższego, mierzącego 272 cm, człowieka w historii – Roberta Wadlow’a. Do zbudowania tak wysokiej postaci w skali 1:1 nie wykorzystano żadnego wewnętrznego stelaża. Model zatem składa się wyłącznie z klocków – zużyto ponad 100.000 elementów.

Niezapomniane wrażenia zapewniają również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO i ogromny niszczyciel gwiezdny Venator. Wyjątkowym dodatkiem są także makiety autorskie, m.in. Baza Księżycowa, Wioska i Zamek Średniowieczny oraz Hit Wystawy – makieta przedstawiająca dworek w Soplicowie – rodzinną posiadłość głównych bohaterów „Pana Tadeusza” poematu Adama Mickiewicza. Wyjątkową atrakcją są eksponaty o tematyce militarno-historycznej: bitwa na Łuku Kurskim, lądowanie w Normandii czy kilkadziesiąt miniatur czołgów i pojazdów wojskowych.

Na Wystawie coś dla siebie znajdą także miłośnicy nowoczesnych technologii. Wśród eksponatów pojawi się seria zaprogramowanych robotów. Zwiedzający będą mogli między innymi:

– zagrać z robotem w kółko i krzyżyk, obserwować maszynę kroczącą AT-ST z filmu Gwiezdne Wojny,
– zmierzyć się z dwugłową kobrą oraz podziwiać poruszającego się pająka.

FUN PARK Strefa Zabawy klockami

KINO EDUKACYJNE

Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków Lego daje nie tylko dzieciom, ale i dorosłym możliwość niezwykłej zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni Fun Parku znajduje się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. W Millenium Hall w Rzeszowie można „rysować” i „pisać” klockami, a stworzone przez dzieci samochody z klocków mogą zjeżdżać z pochylni lub skakać na
dedykowanych skoczniach. Ponadto wytrzymałość budowli można sprawdzić na platformie wibracyjnej Super Shaker.

Wytchnieniem po wspaniałej zabawie może być edukacyjny seans w kinie, w którym świat nauki i wiedzy ukazany jest przez pryzmat klocków Lego.

Organizatorzy z wielką przyjemnością zawiadamiają, że Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka.

Wystawa zostanie otwarta 9 kwietnia.

Lokalizacja : Millenium Hall, poziom 1, lokal 187, Al. Kopisto 1, Rzeszów

Bilety:

Zapraszamy codziennie w godzinach 9.00-21.00, a w niedziele i święta 10.00-20.00. Zakupu biletów można dokonać w kasach Wystawy lub online na www.wystawaklockow.pl.

Ceny biletów:

Poniedziałek-piątek:

BILET PORANNY 9:00 – 16:00 15 zł / osoba;
BILET POPOŁUDNIOWY 16:00 – 19:30 19 zł / osoba;
BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 15 zł / osoba;
BILET WIECZORNY 19:30 – 21:00 12 zł / osoba;

Sobota:

BILET WEEKENDOWY 9:00 – 21:00 19 zł / osoba;
BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 15 zł / osoba;

Niedziela i Święta:

BILET WEEKENDOWY 10:00 – 20:00 19 zł / osoba;
BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 15 zł / osoba;

Dzieci do wzrostu 95 cm wejście bezpłatne.

GRUPY ZORGANIZOWANE (szkoły, przedszkola, inne)

Wejście dla grup zorganizowanych w poniższych cenach jest możliwe wyłącznie od poniedziałku do piątku. Grupom zorganizowanym sugerujemy wejście w godz. 9:00 – 16:00.

Minimum 10 osób – 12 zł / osoba
Na każde rozpoczęte 10 osób – 1 opiekun wejście gratis.
Szczegóły i sprzedaż biletów w systemie online na www.wystawaklockow.pl

foto&info: materiały prasowe

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x