Tarnobrzeg: Popłynęli dla papieża w II Memoriale Pływackim (fotoreportaż oraz video HD)

Około sto pięćdziesiąt osób wzięło udział w sobotnim, II Memoriale Pływackim im. św. Jana Pawła II. Uczestnicy mieli do pokonania 9665 długości tarnobrzeskiego basenu, symbolizujące czas trwania pontyfikatu polskiego papieża. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Aqua – Swim Tarnobrzeg.

Memoriał poprzedził występ artystyczny FRAMU, po którym minutą ciszy uczczono pamięć papieża. Zanim pływacy wskoczyli do wody ukochaną pieśń Jana Pawła II “Barkę” wykonały dzieci z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej.

W memoriale wystartować mógł każdy. Czas, styl, czy pokonana odległość nie miały znaczenia, liczył się sam udział w przedsięwzięciu. Mimo późnej pory, wśród uczestników pojawili się również najmłodsi adepci pływania, którzy swoje długości pokonywali w brodziku. “Pływanie dla papieża” rozpoczęło się około godziny 21.50.

Trudno o lepszy hołd dla papieża, który wspominany jest jako najbardziej wysportowany w historii papiestwa. Uwielbiał jazdę na nartach, górskie wycieczki i pływanie, z tego powodu w pierwszym roku pontyfikatu na jego prośbę wybudowano w letniej rezydencji papieży w Castel Gandolfo basen, z którego Jan Paweł II korzystał aż do 2002 roku.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x