Tarnobrzeg: 270 wniosków w pierwszym dniu w ramach programu „500 plus”, część wniosków z błędami

270 wniosków o świadczenie wychowawcze już pierwszego dnia złożono w tarnobrzeskim Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. W części wniosków pojawiają się błędy.

– Zauważyliśmy już we wnioskach przesyłanych elektronicznie, że nie wszyscy podają pełny skład rodziny, tylko wpisują jedno dziecko, na które przysługuje dodatek. A to błąd, bowiem w rubryce dot. składu rodziny należy wymienić wszystkich, czyli zarówno współmałżonka, jak i wszystkie dzieci – wyjaśnia Barbara Kłeczek, kierownik Działu Świadczeń Społecznych MOPR.

MOPR w Tarnobrzegu przyjmowanie wniosków rozpoczął od 1 kwietnia br. od godziny 7:30. – Już z samego rana kilka osób czekało w kolejce. Pracownik firmy ochroniarskiej przekazał nam, że pierwsze dwie panie przyszły złożyć wniosek już o godz. 1 w nocy. Ale uspokajam wszystkich, że nie ma takiej potrzeby i aż takiego pośpiechu. Ustawodawca przewidział tzw. okres przejściowy, dlatego wnioski można składać do 1 lipca włącznie, a i tak wnioskodawca otrzyma wyrównanie od kwietnia – wyjaśnia Elżbieta Miernik-Krukurka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu.

W piątek, pierwszego dnia przyjmowania wniosków, do tarnobrzeskiego MOPR-u wpłynęło ich 270, w tym około 80 drogą elektroniczną. – Pierwszy wniosek w formie elektronicznej wysłano do nas już o godzinie w pół do pierwszej w nocy – dodaje dyrektor Krukurka.

Wypełnione wnioski są przyjmowane w pokoju 108, sala konferencyjna na I piętrze, w budynku MOPR przy ul. Kopernika 3. Wnioski można składać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30. W miesiącu kwietniu, aby ułatwić tarnobrzeżanom składanie wniosków, MOPR wydłuży we wtorki godziny swojej pracy. W ten dzień wniosek będzie można złożyć aż do godziny 17:00.

Więcej informacji o Programie Rodzina 500 Plus można uzyskać telefonicznie, dzwoniąc do MOPR w Tarnobrzegu, pod numerami: 15 823-07-38 lub 15 822-60-97 wybierając numer wew. 108, 203, 220 lub 221.

info&foto: Agata Rybka

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x