Tarnobrzeg: Ponad 80 wystawców na IX edycji Targów Pracy i Edukacji (fotoreportaż)

88 wystawców zgromadziła IX edycja Targów Pracy i Edukacji w Tarnobrzegu. W tarnobrzeskim PUP-ie obecnie zarejestrowanych jest 5 tysięcy 200 bezrobotnych.

Dla poszukujących pracy przygotowano około 1500 ofert, w tym 150 z naszego regionu. Pracę mogli znaleźć m.in. pracownicy produkcyjni, przedstawiciele handlowi czy pracownicy do obsługi klienta. Zdecydowaną większość wystawców stanowiły szkoły ponadgimnazjalne, do których wkrótce ruszy nabór.

Targom towarzyszyły wykłady dotyczące nowelizacji kodeksu pracy, zatrudnieniu w Unii Europejskiej, pozyskiwania środków zewnętrznych oraz programu „Pożyczka na start”. W trakcie targów odbyły się również pokazy m.in. możliwości druku 3D i wybuchowe pokazy naukowe oraz quiz na temat wiedzy o rynku pracy.

Głównym organizatorem targów był Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu, współorganizatorami zaś Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, Urząd Miasta Tarnobrzega, Tarnobrzeską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz tarnobrzeskie Centrum Kształcenia Praktycznego i Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP.

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Neo
6 lat temu

1500 ofert ? Znalazło się chociaż 15 osób które otrzymały prace.

Król powróci w maju
6 lat temu

Ludzie do mnie mówią przestań martwić się, wszak po burzy zawsze słońce lśni …

Pup
6 lat temu

Tylko niech pracodawcy zadają pytanie czy chcą ludzie pracować w ich firmach i za ile. Bo za dużo oczekują od pracownika bo już fachowców brakuje w kraju i nie za takie śmieszne sumy jakie proponują a potem nie dotrzymują swojego słowa.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content