Tarnobrzeg: Przyszłe pokolenie strażaków? Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę pożarniczą (zdjęcia)

Znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzą na temat sprzętu i techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii pożarnictwa w Polsce musieli wykazać się uczestnicy miejskich eliminacji turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W tarnobrzeskiej edycji konkursu udział wzięło 32 uczniów z 16 placówek.

Turniej podzielony był na dwa etapy, w pierwszym do rozwiązania był test składający się z 30 pytań. Uczestników podzielono na trzy kategorie, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Trzy osoby z każdej grupy które najlepiej rozwiązały test, kwalifikowały się do części ustnej.

– Turniej służy przede wszystkim popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego – tłumaczy Wojciech Zioło, komendant miejski OSP Tarnobrzeg.

Zwycięzcy zmierzą się z rówieśnikami w eliminacjach wojewódzkich turnieju, najlepsi zaś wystartują w ogólnopolskim finale. – Sam jestem laureatem turnieju z roku 1999. Zajęcie trzeciego miejsca w kraju umożliwiło mi dostanie się do Szkoły Aspirantów PSP bez egzaminów teoretycznych, tylko po zaliczeniu „sprawnościówki”  – mówi komendant Zioło.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x