Kobiece akty światłem malowane

Do końca bieżącego miesiąca w Zamku Tarnowskich w Dzikowie można oglądać wystawę fotografii aktu Pawła Matyki. Choć autor pierwsze zdjęcia wykonał już w 2005 roku, to tarnobrzeżanie akty światłem malowane, mogą podziwiać po raz pierwszy.

– To nie jest prosta sprawa aby znaleźć odpowiednie miejsce dla zdjęć tego typu, w końcu się udało, zadzwonił do mnie dyrektor muzeum Tadeusz Zych z propozycją, z której chętnie skorzystałem – opowiada autor.

– Prezentowane prace tarnobrzeskiego artysty fotografika, wpisują się w klasyczny nurt artystycznego aktu, ukazując w sposób niezwykle subtelny ludzkie – kobiece ciało. Patrząc na nie widzimy to, co wydaje się w akcie najważniejsze; pomimo nagości ciało nie zostało odarte  (jak ma to miejsce w pornografii) z tajemnicy – tłumaczy dyrektor Zych.

Na wystawie znajduje się 26 fotografii, na których kobiece ciała w harmonijny sposób oświetla delikatne światło.

– Prace powstają przy długim czasie naświetlania, w zaciemnionym pomieszczeniu a efektu nie mogę zobaczyć w trakcie wykonywania zdjęć – tłumaczy Paweł Matyka. – Dodatkowo przez kilkanaście sekund modelka musi być nieruchoma, by wyeliminować poruszenie na zdjęciu. Ze względu na to nie każdy kadr jaki sobie zamarzę mogę wykonać – dodaje.

Wernisaż wystawy odbył się w minioną niedzielę.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
4 lat temu

To mi się podoba 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x