Tarnobrzeg: Na dożynkach jest bezpiecznie, gorzej z meczami piłkarskimi – rozmawiali o bezpieczeństwie w powiecie

Bezpieczeństwo imprez sportowych i rekreacyjnych na terenie powiatu tarnobrzeskiego było tematem dzisiejszego spotkania w starostwie. Do rozmów o bezpieczeństwie tarnobrzeska policja zaprosiła przedstawicieli okolicznych klubów sportowych i ośrodków kultury.

Głównym celem było przedstawienie stanu bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego w 2015 roku oraz współpracy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa imprez sportowych i artystycznych na terenie powiatu.

– Chodzi o to aby pracownicy policji przybliżyli kilka ustawowych punktów, tak aby każdy organizujący imprezę robił to zgodnie z literą prawa i aby było bezpiecznie – wyjaśnia wicestarosta Krzysztof Pitra.

– W przypadku imprez o charakterze kulturalno – społecznym typu dożynki z punktu widzenia policji jest bezpiecznie – mówi Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu nadkom. Stanisław Sekuła. – Od wielu lat nie zanotowaliśmy żadnego poważnego incydentu, zwłaszcza zbiorowego zakłócenia porządku, co jest takim najgroźniejszym zdarzeniem – dodaje.

Większe zagrożenie stanowią mecze piłkarskie. – Zdarzały się drobne incydenty, zwłaszcza jeśli chodzi o odpalenie materiałów pirotechnicznych, dotyczy to głównie miasta Tarnobrzega, zaś jeśli chodzi o powiat to duże zagrożenie stanowią przejazdy kibiców na różne mecze – tłumaczy naczelnik Sekuła.

Najbliższą imprezą masową w Tarnobrzegu będzie mecz Siarki Tarnobrzeg z Radomiakiem Radom, który rozegrany zostanie 30. kwietnia. – Mecz ten jest zaplanowany jest jako impreza masowa o podwyższonym ryzyku bezpieczeństwa, dlatego do ochrony będzie zaangażowanych więcej sił i środków – zapowiada nadkomisarz.

Spotkanie odbyło się w ramach konsultacji społecznych przeprowadzanych przez policjantów w celu stworzenia „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”.

foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kibic Siarki
4 lat temu

Dla mnie to jest śmieszne. Mówienie o zagrozeniach na meczach i że na dozynkach jest bezpiecznie. Na dozynkach ludzie jak się upija to zawsze są jakieś awantury i bójki. Nie pamiętam sytuacji żeby jakieś niebezpieczne sytuacje zdarzały się na meczach w ostatnim czasie.

cxcx
4 lat temu

Panie Sekuła nie wiem co pan bierzesz, ale chyba warto zmienić lekarza.

Tarnobrzeżanin88
4 lat temu

Kibic Siarki- 100% prawdy, na meczach Siarki jest wiele bezpieczniej niż na jakichś dożynkach, dniach Tarnobrzega etc. Po prostu ktoś szuka sensacji, Policja już z przyzwyczajenia straszy wkoło paskudnymi kibicami,no bo kiedy ostatnio były jakieś bójki na stadionie Siarki? A robienie z meczu z Radomiakiem spotkania o podwyższonym ryzyku ma chyba jedynie na celu zaangażowaniem większej liczby policjantów do obstawy, a co za tym idzie zwiększeniem wydatków na policje.

obserwator
4 lat temu

Przecież wyraźnie przekaz mówi o największym zagrożeniu w trakcie przejazdów gdyż bydło kibolskie bawi się i kradnie na stacjach paliw ,leje bezkarnie wyciągając fiuty pod oknami mieszkańców,

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x