Bez przełamania na Koseły. Wisła przegrywa z rezerwami Białej Gwiazdy 2:3 (fotoreportaż oraz video HD)

Bez zwycięstwa na własnym stadionie w rundzie wiosennej pozostaje sandomierska Wisła. W meczu 24. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej podopieczni trenera Pacholarza przegrali z Wisłą II Kraków 2:3 (2:1), mimo, iż prowadzili 2:0. Katem Wisły okazał się Witalij Bałaszow, 25-letni ukraiński pomocnik, który jest w kadrze pierwszego zespołu Białej Gwiazdy.

Mecz wyśmienicie rozpoczął się dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie już w 6 minucie po bramce Macieja Stróżaka. W 28 minucie bramkarza rezerw Białej Gwiazdy pokonał Mateusz Lampart, podwyższając prowadzenie sandomierzan. Tuż przed przerwą, w 43 minucie gola kontaktowego strzela Witalij Bałaszow, i na przerwę podopieczni trenera Pacholarza schodzą z jednobramkowym prowadzeniem. Po wznowieniu gry, w 46 minucie jest już remis, po indywidualnej akcji ukraińskiego pomocnika. W 60 minucie goście mogli wyjść na prowadzenie, rzutu karnego nie wykorzystuje jednak Rafael Crivellaro. W 89′ Bałaszow wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem Wisły, którego pokonuje w tym meczu po raz trzeci.

WISŁA SANDOMIERZ – WISŁA II KRAKÓW 2:3 (2:1)
1:0 – Stróżak 6′
2:0 – Lampart 28′
2:1 – Bałaszow 43′
2:2 – Bałaszow 46′
2:3 – Bałaszow 89′

Wisła: Zolech – Kolbusz, Korona, Zimoląg, Szepeta (Michalski 67′), Sudy, Chorab (Bażant 70′), Lampart, Górny (Szustak 61′), Burzyński, Stróżak (Kwiecień 83′
Wisła II: Zajac – Kujawa, Żemło, Bałaszow, Wójcik (Dziubas 76′), Witek, Marszalik (Porębski 64′), Janur, Gulczyński, Mordec, Crivellaro

żółte kartki: Kolusz, Korona, Lampart – Żemło, Witek, Crivellaro

W środę 20. kwietnia Wisła rozegra wyjazdowe spotkanie z rezerwami Korony Kielce, zaś w niedzielę 24. kwietnia podejmie na własnym stadionie Unię Tarnów. To spotkanie rozpocznie się o godz. 17.

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 24. KOLEJKI III LIGI MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: Garbarnia Kraków – Łysica Bodzentyn 5:0, Spartakus Daleszyce – Soła Oświęcim 3:1, Cracovia II – Beskid Andrychów 6:1, Sparta Kazimierza Wielka – Podhale Nowy Targ 0:2, Czarni Połaniec – Poprad Muszyna 1:0, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Unia Tarnów 1:1, Wolania Wola Rzędzińska – Hutnik Nowa Huta 2:5