Sandomierz: Policja odkryła plantację marihuany – ponad 135 kg suszu roślinnego konopi i 138 roślin w fazie wzrostu (foto oraz video)

Sandomierscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ujawnili plantację marihuany. Jej właścicielem okazał się 46-letni mężczyzna, który uprawiał zabronione rośliny w specjalnie przystosowanym pomieszczeniu.

Policjanci z sandomierskiej komendy uzyskali informację, że 46-letni mieszkaniec powiatu może zajmować się uprawą i handlem środkami odurzającymi. Funkcjonariusze w miniony czwartek pojechali na teren jego posesji. W trakcie przeszukania ujawnili plantację narkotyków. Było tam 138 krzewów konopi indyjskich znajdujących się w doniczkach w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, wyposażonym w system nawadniania, wentylacji, oświetlenia oraz ogrzewania.

Funkcjonariusze oprócz krzewów zabezpieczyli także ponad 135 kg suszu roślinnego konopi, kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz przyrządy służące do uprawy tych zakazanych substancji. Z zabezpieczonych roślin można by przygotować ponad 400 tys. porcji narkotyku.

Na terenie posesji mężczyzny ujawniono również nawozy, odżywki do roślin oraz monitoring wizyjny. Wszystko to najprawdopodobniej służyło sprawcom do ich przestępczego procederu.

46-latek oraz jego 24-letnia partnerka zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Są podejrzani o uprawę konopi, posiadanie narkotyków oraz wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających.

Sąd po zapoznaniu się z zebranymi materiałami, zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za uprawę konopi indyjskich grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

info&foto&video: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
twoj stary
4 lat temu

Kto pisze tak tendencyjne artykuly? Dno. Szkoda faceta i jego partnerki ze za nic maja teraz problemy. Policjanci wezcie sie do roboty xd w krk sobie rece odcinaja xd

Niezrzeszony
4 lat temu

Piękne. Tyle dobra zgromadzić w jednym miejscu..

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x