Tarnobrzeg: Obserwowali życie nocnych łowczyń (fotoreportaż oraz video HD)

Już po raz drugi Regionalne Centrum „Natura 2000” zaprosiło mieszkańców Tarnobrzega do wspólnej obserwacji życia sów. Tegoroczna edycja akcji odbyła się w miniony czwartek w parku w Dzikowie.

W trakcie spotkania edukacyjnego organizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Sów”, uczestnicy mogli dowiedzieć się o gatunkach i biologii tych tajemniczych ptaków, o których opowiadał ornitolog Sebastian Warchoł z Komitetu Ochrony Orłów. Tematyce nocnych drapieżników poświęcony był również film edukacyjny wyświetlany w siedzibie Centrum. Zwieńczeniem wydarzenia był wspólny spacer w poszukiwaniu puszczyków, które chętnie gnieżdżą się w dziuplach w starych drzewach w dzikowskim parku.

Już dziś Centrum zaprasza na kolejne wycieczki przyrodnicze, m.in. do miejsca gdzie Tarnobrzeska Dolina Wisły ma swój początek, czyli w okolice Połańca, oraz tam gdzie się kończy jej obszar, czyli w okolicach sandomierskich Gór Pieprzowych. Informacje dotyczące inicjatyw organizowanych przez Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 „Tarnobrzeska Dolina Wisły” pojawiają się na bieżąco na stronie placówki – tutaj oraz na facebooku – tutaj

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content