Tarnobrzeg: 57 psiaków wzięło udział w powracającym po przerwie pikniku „Podaj łapę” (fotoreportaż)

Po kilkuletniej przerwie na tereny zielone nad Wisłą powrócił piknik „Podaj łapę” skierowany do miłośników psów. W rolę prowadzącego niedzielny piknik ponownie wcielił się Wacław Pintal, lokalny dziennikarz i właściciel sympatycznego czworonoga.

W prezentacji udział wzięło 57 przeróżnych psiaków, od rasowych przez mieszańce, od maleńkich po naprawdę spore. Były porady weterynaryjne, wykłady strażnika miejskiego, pokazy psich zaprzęgów z Klubu Sportowego Psich Zaprzęgów Nome z Rzeszowa zaś o pieskach szukających swoich nowych domów opowiadała Agnieszka Wilamowska, z tarnobrzeskiego stowarzyszenia Chrońmy Zwierzęta. Zaś o tym, jak  odróżnić ślad psiej łapy od łapy wilka, lisa, wydry, czy borsuka opowiadał Konrad Niedźwiedź, z Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 „Tarnobrzeska Dolina Wisły”.

Każdy psiak obdarowany został drobnym upominkiem, dodatkowe nagrody otrzymały zaś te, które zwyciężyły w konkursie na najsympatyczniejszego uczestnika pikniku.

Wydarzenie organizowane przez tarnobrzeski MOSiR odbyło się w ramach tegorocznych obchodów Dni Tarnobrzega, zaś na kolejne spotkanie miłośników czworonogów zaprasza stowarzyszenie „Chrońmy Zwierzęta”. Dzień otwarty schroniska w Machowie zaplanowano na sobotę 18. czerwca br.

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content