25-26.06 (sobota – niedziela) Imprezowy początek lata w Baranowie Sandomierskim z Disco Polo Night oraz zespołami InoRos i Red Lips

Gorące rozpoczęcie wakacji już za tydzień. Gwiazdami Dni Baranowa Sandomierskiego będą InoRos i Red Lips. Odbędzie się też festiwal Dziecko w Folklorze, Jarmark Ludzi z Pasją, zlot motocyklowy, pokazy, turnieje, konkursy i moc innych atrakcji.

Sobota to będzie dzień sportowo-taneczny. Od 18.00 na głównej scenie będą pokazy: Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate, akrobatyczno-taneczny POLE&ROLL Studio oraz taneczny grupy FLASH. Potem rozgrzewka przed wieczornymi tańcami, czyli maraton Zumby, który poprowadzi Klub Fitneska z Tarnobrzega. Każdy może się dołączyć i spróbować swoich sił.

A potem DISCO POLO NIGHT. Zagrają: ACTIVE i MEGUSTAR. Po koncertach dyskoteka – miksuje DJ FRESH.

W niedzielę dalsze koncerty. Na początek energetyczna folkowo-rockowa grupa INOROS. Wystąpią też młodzi artyści ze szkoły w Ślęzakach – zespół PLATINUM. Tuż przed gwiazdą wieczoru – rzeszowska grupa AUDIOTIES. Po tym koncercie scenę opanuje Ruda i spółka, czyli RED LIPS!

Ale koncerty to nie wszystko. Będzie także kilka ciekawych wydarzeń towarzyszących.

DZIECKO W FOLKLORZE

W niedzielę od rana w MGOK-u odbywać się będą przesłuchania konkursowe uczestników festiwalu Dziecko w Folklorze. Wydarzenie ma już swoją rangę i cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku to już 23. edycja, w której weźmie udział ponad 200 osób z najdalszych zakątków kraju. Uczestnicy będą także zwiedzać region, zadbają o oprawę mszy, ale także wystąpią na głównej scenie plenerowej. Tam również zostaną ogłoszone wyniki festiwalu, a laureaci otrzymają nagrody oraz tradycyjne statuetki Ptoki-Klepoki.

JARMARK LUDZI Z PASJĄ

W niedzielę także odbędzie się kolejna edycja Jarmarku Ludzi z Pasją. Blisko pół setki rękodzielników z całego regionu przyjedzie tu zaprezentować swoje wyroby. Każdy będzie mógł kupić sobie wyjątkową, niepowtarzalną pamiątkę, biżuterię, ozdobę, obraz, czy inne dzieła rąk ludzkich. Tu można się przekonać, że ludzka wyobraźnia nie ma granic. W dodatku każdy chętny będzie mógł spróbować własnych sił w rękodzielnictwie. Odbędzie się szereg otwartych i bezpłatnych warsztatów, m.in. garncarskich, filcowania, rękodzieła z wikliny papierowej, malowania, wycinania itp.

ROWEROWY TOR PRZESZKÓD I GOLF ZA DARMO

Z kolei na stadionie od południa każdy młody rowerzysta będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu przygotował turniej dla dzieci i rodziców. Rowery i kaski dla uczestników będą na miejscu, wystarczy tylko przyjść. Każdy dostanie jakiś upominek. Dla najlepszych przewidziano ciekawe nagrody.

Jednocześnie na polu golfowym przy zamku ćwiczyć będziemy uderzenia. Tego dnia każdy może popróbować gry w golfa. To niepowtarzalna okazja, by osobiście przekonać się, czy ten sport jest trudny, czy wymaga specjalnych umiejętności i … złapać bakcyla. Oczywiście wszystko to bezpłatnie. Warto spróbować!

MOTOCYKLIŚCI I INNE ATRAKCJE

Na Dni Baranowa Sandomierskiego z całej okolicy ściągną też potężne groźne bestie na dwóch kółkach. Po południu zjedzie tu kilkadziesiąt motocykli. Inspiratorem zjazdu jest znany w całej okolicy Pinokio. Do jego przyjaciół i sympatyków należy również grupa Free Raiders z Tarnobrzega, która również dołączy do imprezy i wszyscy razem przejadą uroczyście przez gminę, parkując na placu imprezy.

Swoje stoiska zaprezentują także: Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000, Prywatny Klub Nurkowy IDA-OCTOPUS, Stowarzyszenie Chrońmy Zwierzęta i Amazonki, które zorganizowały loterię fantową z ciekawymi nagrodami.

Nie zabraknie urządzeń zabawowych dla dzieci, będzie mnóstwo słodkości, gastronomia, baloniki, czy pamiątki.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
JANOSIK
6 lat temu

BEDZIE KIEPSKO Z INOROS BO ZA KONSOLETA SIEDZI MLODY DOPIERO CO UCZACY SIE GOSCIU MYSLACY ZE POTRAFI DUZO BYLEM NA KILKU KONCERTACH I NIE BYLO CIEKAWIE

mako
6 lat temu

oooooooooooo będzie pokaz instruktorek pole dance Pole & Roll!!!!! Jedziemy!!!! Już je widziałam w Tarnobrzegu na dniach miasta, nieźle dają czadu na rurce!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content