Tarnobrzeg: 3. edycja Dzikowskiego Festiwalu Nalewek (fotoreportaż oraz video HD)

 3. edycja Dzikowskiego Festiwalu Nalewek odbyła się w minioną niedzielę w Zamku Tarnowskich . Wydarzenie nawiązuje do tradycji właścicieli Dzikowa, hr Tarnowskich, którzy w Wytwórni Wódek i Likierów produkowali słynne i cenione w Polsce i Europie trunki.

Od południa na wszystkich którzy postanowili odwiedzić festiwal, czekali wystawcy oferując przeróżne regionalne potrawy i napoje, które  można nie tylko spróbować ale również kupić. Specjalną zupę w wielkim kotle ugotowali kucharze z Patio Cafe&Lunch, zaś o doznania duchowe zadbał zespół Galicjazz.

Głównym punktem festiwalu były konkursy o miano najlepszej nalewki, które odbywały się w kilku kategoriach. Pierwsze miejsce w koronnej konkurencji dereń, jury konkursowe przyznało Panu Ryszardowi Pietryka z Połańca. W formule otwartej (nalewki owocowe i kwiatowe) zwyciężyła nalewka z czeremchy również autorstwa Pana Ryszarda Pietryki. Swoją nagrodę przyznała także festiwalowa publiczność, która najwyżej oceniła i tym samym przyznała nagrodę im. Bronisława Burnatowicza nalewce „Wiśnia dzika górska”, której twórcą jest Pan Wojciech Suchanek.

info: własne, Michał Mazur/UM Tarnobrzeg

foto&video: Agnieszka Nycz

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Przedostatnie zdjęcie
6 lat temu

Norbert się znalazł przy kateringu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content