Pociąg relacji Sandomierz – Kielce – Sandomierz już od soboty

Już od 25 czerwca na tory wyjedzie nowoczesny pociąg relacji Kielce-Sandomierz-Kielce. Korzystna cena, niemal darmowe wejście na Bramę Opatowską czy bezpłatny przejazd do centrum – to tylko niektóre zalety przygotowanego przez samorząd województwa świętokrzyskiego połączenia. Pociąg będzie kursował do 28 sierpnia br.

– Połączenia te mogą być atrakcyjne dla dzieci i młodzieży, które na co dzień nie mają możliwości podróżowania pociągami i już sama przejażdżka będzie dla nich atrakcją. Turyści będą mogli wsiąść w Kielcach, a w Sandomierzu na stacji będzie czekał na nich transport do centrum miasta. Przypominam jednak, że w Sandomierzu zaczyna się świętokrzyska część szlaku Green Velo, dlatego można w podróż do pociągu wziąć rowery i w ten sposób zwiedzać Sandomierz – zachęca wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Jan Maćkowiak.

Wakacyjne połączenia na linii Kielce – Sandomierz będą wykonywane w każdy weekend, tj. w każdą sobotę oraz niedzielę. Do obsługi trasy przeznaczony został nowo zakupiony i komfortowy trójczłonowy pociąg o nazwie Acatus Plus, wyposażony w 155 miejsc siedzących i dostosowany do przewozu dużych bagaży (rowerów), z dostępem do internetu i gniazdami elektrycznymi przy każdym z foteli. Bilet dla osoby dorosłej będzie kosztował 15 zł.

– Podróż w jedną stronę będzie trwała nieco ponad 2 godziny, a wynika to z ograniczeń prędkości na trasie nr 25 – wyjaśniał Robert Zaborski, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Przewozy Regionalne sp. z o. o.

Sandomierz nie będzie jednak jedynym miejscem, które będzie można zwiedzić dzięki wprowadzeniu tego kursu. Jego trasa przebiega przez m.in. Zagnańsk, Suchedniów, Skarżysko – Kamienną, Wąchock, Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów oraz Dwikozy. W tych miejscowościach zaplanowano przystanki pociągu.

Miasto Sandomierz przygotowało wiele udogodnień. Turyści podróżujący nowym połączeniem do Sandomierza będą mogli skorzystać z przewozu do i z centrum miasta, ale to nie jedyna atrakcja.

– Każdy zwiedzający, który skorzysta z tego pociągu, za okazaniem biletu będzie mógł wejść na Bramę Opatowską za symboliczną złotówkę. Mamy nadzieję, że pasażerowie tego pociągu będą zostawać na cały weekend w Sandomierzu. Przygotowujemy również ofertę zwiedzania szlaku winiarskiego i jabłkowego. Mamy nadzieję, że ten pociąg sprawi, że odwiedzający Sandomierz będą w nim również nocować. Dziękuję samorządowi województwa za to, że ten pociąg będzie jeździł. Mieliśmy wiele pytań od rodzin z dziećmi dlaczego takich połączeń z Kielc nie ma i teraz możemy zaproponować im bardzo ciekawą ofertę. Sandomierz jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu turystycznego i już teraz mamy bardzo wielu odwiedzających – mówiła Katarzyna Zioło, asystent burmistrza Sandomierza.

Niewykluczone, że w przypadku dużego zainteresowania podróżą koleją na linii Kielce – Sandomierz samorząd województwa rozważy możliwość przywrócenia stałych relacji, łączących Sandomierz z pozostałą częścią regionu świętokrzyskiego.

foto&źródło: UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TBG
4 lat temu

Fajnie by było jakby tę linię przedłużyli do Rzeszowa, przez Tarnobrzeg. Podobna linia działa między Rzeszowem i Lublinem, ciesząc się dużą popularnością 🙂

hmm
4 lat temu
Reply to  TBG

z takim czasem przejazdu na tłumy bym nie liczył…

Dorian
4 lat temu

Szkoda ze tylko sob-niedz

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x