Grasz na bębnach? – Weź udział w biciu rekordu Guinnessa nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Bicie rekordu Guinnessa w „Jak największej liczbie osób ustawionych w jednej linii grających crescendo na bębnach” odbędzie się w niedzielę 24. lipca, w ramach Festiwalu Siarki, Ognia i Bębnów. Obecny rekord w tej kategorii wynosi 90 osób. To druga próba bicia rekordu nad Jeziorem Tarnobrzeskim, w grudniu ubiegłego roku rekord ustanawiały bowiem morsy, w ramach ogólnopolskiej akcji ” Jak największej ilości równocześnie kąpiących się osób”.

Na potrzeby rekordu w „Jak największej liczbie osób ustawionych w jednej linii grających crescendo na bębnach”, crescendo definiuje się jako stopniowe zwiększanie głośności (dynamiki) fragmentu muzyki.

Tych, którzy nie są do końca pewni swoich umiejętności, organizatorzy zapraszają na warsztaty bębniarskie, które odbędą się zarówno w festiwalową sobotę jak i niedzielę. Gry na bębnach uczyć będą Słoma, Pracownia Bębnów Mariusz Raźny, Studium Instrumentów Etnicznych, Ricky Lion, Amadou Fola oraz Foliba.

Udział w tych warsztatach jak i pozostałych jest bezpłatny, zaś szczegółowy program festiwalu S16 można znaleźć tutaj

A o to wytyczne, które muszą być spełnione by rekord został uznany – oczywiście poza najważniejszym, czyli liczbą bębniarzy większą od 90.

1. Występ musi charakteryzować się wysokim poziomem wykonania, podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych prób ustanowienia rekordu.

2. Wszyscy uczestnicy próby ustanowienia rekordu powinni być w stanie sprawnie grać na bębnach.

3. Linia utworzona przez uczestników próby ustanowienia rekordu musi pozostać spójna i nie przemieszczać się przez cały czas trwania wydarzenia.

4. Linia powinna pozostać w niezmienionej formie aż do momentu wydania sygnału oznaczającego zakończenie wydarzenia.

5. Po zajęciu miejsca w linii, należy na nim pozostać aż do zakończenia wydarzenia.

6. Granie w linii musi przebiegać według ścisłego porządku. Grać zaczyna pierwszy muzyk, po 2 sekundach dołącza się drugi muzyk siedzący po jego lewej stronie, po
kolejnych 2 sekundach dołącza się trzeci muzyk i tak po kolei do końca linii.
7. W próbie ustanowienia rekordu można wykorzystać dowolny rodzaj bębnów, a uczestnicy nie muszą grać na tym samym rodzaju bębnów.

Informacje dotyczące bicia rekordu – tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
drummer
7 lat temu

To wszystko to jakieś szwarcmydło-powidło jak na jarmarku w Padwi. Możdżer to bębny siarka czy ogień ?

radek
7 lat temu

Możdżer jest piekielnie dobry. A sjesta wieczorowa po szaleństwach wszystkim się należy.

bartelmarcin
7 lat temu

Wpadnę i pomogę pobić rekord i serdecznie zachęcam też innych 😉

belfer
7 lat temu

Ani Stalowa Wola ani Mielec ani Sandomierz nie pozwoliłyby sobie na bicie głupawych rekordów za miejskie pieniądze w sytuacji kiedy nie ma środków na ZUS. Ręce opadają …

Postaw mi kawę na buycoffee.to
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content