Pogoda nie rozpieszcza. Tegoroczny sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim jak na razie bez rekordu frekwencji (video z drona 4k)

Trwa siódmy już sezon letni nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Z powodu kapryśniej pogody nad jeziorem próżno szukać tłumów plażowiczów.

Ubiegłoroczny sezon był rekordowy, utrzymujące się przez długi okres czasu bardzo wysokie temperatury sprawiły, że chętnie uciekaliśmy nad jezioro przed nieznośnym upałem. Tylko wpływy za wjazd samochodem nad akwen były o jedną trzecią większe od tych uzyskiwanych w poprzednich latach i wyniosły łącznie około 350 tysięcy złotych.

W pierwszy lipcowy weekend 2015 roku padł pierwszy rekord frekwencji, nad jeziorem wypoczywało wtedy łącznie około 35 tysięcy osób. Rekord ten został pobity w upalną niedzielę 9 sierpnia 2015 r, kiedy to Jezioro Tarnobrzeskie odwiedziło około 30 tysięcy osób.

Czas pokaże, czy w obecnym sezonie padnie kolejny rekord frekwencji. Z pewnością jest on bardziej bogaty w wydarzenia organizowane nad jeziorem. Za nami pierwsza edycja festiwalu hiphopowego, przed nami zaś niezwykle interesujący Festiwal S16 – szczegóły dotyczące festiwalu można znaleźć tutaj

W ramach sezonu letniego 2016 zaplanowano również szereg imprez sportowych, po raz drugi wybierzemy Miss Jeziora Tarnobrzega zaś pożegnanie wakacji odbędzie się w klimatach rockowo-szantowych. Pod jedną banderą jako „Moto-Brzeg” zaserwowane zostanie podwójne wydarzenie: Moto-Zlot i ogólnopolski festiwal szantowy „Nowy Brzeg, Nowa Fala”.

W materiale video niedzielne popołudnie nad jeziorem.

video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bartek
8 lat temu

Bez rekordu, bo ci co mieli rekordy bić już byli i nie mają do czego wracać. Rewelacji nie ma nad wodą. Oferta gastronomiczna przeciętna, wątpliwej czystości toalety, brudny piach, kopcące wszędzie grille i nawalona młodzież nie dają powodów by tu przyjeżdżać. W okolicy są zbiorniki wodne gdzie warunki są lepsze.

Karas
8 lat temu
Reply to  Bartek

Proponuje zostać w swojej wannie, czysto sterylnie, piach czysty, lub go nie ma, grill się nie pali i tłoku nie uświadczysz. Gastronomia? Zamów sobie dobra pizzę.

Dorian
8 lat temu

Doładnie tak jak pisze Bartek.Najlepiej zwalić na pogodę, która notabene jest ok.
Jak ludzie pomyślą o tych korkach, kurzu, tłoku, smorodzie z toitoiów, paździerzowych budach z zapiekankami, zachwaszczonej plaży, Januszach przy grYlu,kapiących się psach,to im się odechciewa robić po kilkadziesiąt km żeby uświadczyć tego wszystkiego.

zigi
8 lat temu

Do pana Bartka! Powiedz człeku gdzie w okolicy są zbiorniki i warunki lepsze ? Jestem ciekaw. Panie wielmożny Dorianie, wcale a wcale nie musisz robić po kilkadziesiąt km. aby uświadczać tego wszystkiego – zostań u siebie i nie będziesz narzekać !!!
Jeżeli już to można się przyczepić do grilowców, niby mają wyznaczone miejsca na swoje wędzenie ale niestety napiżdżają gdzie się im podoba – a gdzie jest w tym przypdku zarządzający tym przybytkiem? Sie pytam?

lol
8 lat temu

widać wybitnie jakim jesteśmy społeczeństwem.
przy każdy strażnik nie stanie.nie ma siły.choć pis może spróbować przy każdym postawić policjanta i prokuratora od razu 😉
każdy powinien odpowiadać za siebie i nie wrzucać puszek,plastiku,petów i papierków w piasek tylko zrobić te 15 metrów do śmietnika i dla dobra swojego i innych zachować czystość.niestety,niektórzy zachowują się tak jakby przyjechali tu tylko jeden i ostatni raz.
oferta gastronomiczna wybitna nie jest ale w Marinie można już coś zjeść innego niż odgrzewana zapiekanka.
infrastruktura jednak nad jeziorem nie powala.to prawda.

im mniej jednak przyjezdnych tym dla tubylców jednak lepiej 😛

Bartek
8 lat temu

do zigi: nie napiszę gdzie jeździmy z rodziną bo cenię sobie właśnie to, że nie jest tam tak tłoczno i tak nijako jak w Tarnobrzegu. Do nas zjeżdża buractwo od chłopaków spod Padwi po chłopaków spod Jamnicy. Mamy bardzo duże atuty zbiornika i mamy potencjał. Niestety potencjał niezagospodarowany i zbiornik jest używany w sposób nie do końca przemyślany. Tak przez miasto jak i użytkowników. Błąd popełniono już na samym początku nie egzekwując, nie ucząc pewnych zachowań, które tam powinny obowiązywać.

ciekawostka
8 lat temu

W Echu D. właśnie napisali że tłumy czy tam rekordy frekwencji heheh to jak to jest?

plażowicz
8 lat temu

Masz czymś podparte informacje zawarte w Echu? Tu możesz w filmiku zobaczyć na własne oczy te niedzielne tłumy. W ubiegłym sezonie w niedzielę notowane były rekordy. Nie wiem co Echo D. dostaje od miasta siejąc PR jak za PRL lub dzisiejszej TVkura 😉

ja
8 lat temu

Masakra… ale beznadziejny! ten filmik :/ dziecko go robiło czy jak ha ha ha.
Jeziorko nawet fajne, choć te sztuczne palmy na wjeździe… to szczyt kiczu, brak 2dwukierunkowej trasy nad jeziorkiem to też jakaś kpina i brak parkingów (żeby można było np zostawić auto bliżej wody, pełno zakazów i straszą odholowaniem) a po drugiej stronie jezdni miejsca tyle, że czasami roweru by nie zaparkował :/ Brak miejsc zacienionych to też trochę lipa, bo w większości miejsc w słoneczny dzień to istna patelnia tam (a nie każdy może siedzieć cały dzień na słońcu). Brak dobrej gastronomi tez doskwiera oraz w niektórych miejscach te paskudne płyty cementowe w brzegu :/ Widoki kominów fabryki w tle też trochę nie pasują do zbiornika rekreacyjnego.
Na plusy; czysta woda, dużawy zbiornik, płycizna dla dzieci przy brzegu, fajnie też że ktoś zagospodarował kiedyś bajoro a teraz zbiornik do rekreacji.

SMERF
8 lat temu

„ja” ty to chyba z tych co parkują pod samymi drzwiami Biedronek!!! i jeszcze narzekają czemu tak daleko ….. nikt nie chce wdychać spalin tak trudno ci to zrozumieć? władze i osoby odpowiadające za porządek i tak są pobłażliwe jeśli chodzi o parkowanie aut!! żadnego ładu i składu i często po stronie zakazu!!!!! gdyby raz drugi zrobili porządną akcję mandatową (a nie tylko ładne proszenie o przestawienie auta) to budżet miasta tylko by na tym skorzystał, a buractwo nauczy się respektować znaki!! to samo tyczy się galerii przy targu (środa-sobota) auta zaparkowane na całej długości jednego pasa a tam nie jest jednokierunkowa!!! i stoją znaki jak byk!!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content