14 młodzieżowców w 24-osobowej kadrze Siarki Tarnobrzeg. Klub ma szanse powalczyć o 750 tys. zł w ramach Pro Junior System (video)

24-osobowa kadra Siarki Tarnobrzeg zgłoszona została do drugoligowych rozgrywek w sezonie 2016/17. W zespole w którym średnia wieku wynosi 21,5 lat, wystąpi aż 14 młodzieżowców. W tym sezonie klub ma szanse powalczyć o finansowe nagrody w ramach Pro Junior System – inicjatywy PZPN, w ramach której kluby będą nagradzane za udział wychowanków i młodzieżowców w rozgrywkach ligowych i reprezentacyjnych.

Ostatnimi zakontraktowanymi przez klub zawodnikami są młodzieżowcy Michał Dawidowicz z Jagiellonii Białystok i Kamil Lewandowski z Ruchu Chorzów.

Aż 14 młodzieżowców w kadrze otwiera klubowi możliwość wzięcia udziału w Pro Junior System. Jest to inicjatywa Polskiego Związku Piłki Nożnej, w myśl której kluby ekstraklasy, I i II ligi, będą nagradzane za udział wychowanków i młodzieżowców w rozgrywkach ligowych i reprezentacyjnych.

Punkty będą przydzielane według czasu gry i rangi rozgrywek a drużyny, które zgromadzą najwięcej punktów w danej lidze, otrzymają nagrody finansowe. Warunkiem zaliczenia punktów dla zawodnika jest rozegranie co najmniej pięciu meczów i 270 minut gry. Młodzieżowcy w sezonie 2016/17 to zawodnicy urodzeni w 1996 roku i młodsi.

Łącznie PZPN przeznaczy na nagrody dla klubów 10 mln zł rocznie. Pula nagród w ramach Pro Junior System dla II ligi wynosi 2,5 mln zł. Zwycięzca otrzyma 750 tys. zł, drugie miejsce to 625 tys. zł, trzecie – 500 tys. zł, 4 – 375 tys. zł, piąte zaś 250 tys. zł, przy czym w podziale nagród nie będą uczestniczyć kluby, które spadną z ligi.

W skład tarnobrzeskiej drużyny wchodzą: Kamil Beszczyński, Karol Dybowski (M), Przemysław Janowski (M), Rafał Chowański (M), Michał Dawidowicz (M), Kacper Czernicki (M), Bartłomiej Krawczyk (M), Mateusz Czyżycki (M), Jakub Głaz (M), Kamil Lewandowski (M), Grzegorz Płatek (M), Tomasz Przewoźnik (M), Krzysztof Ropski (M), Bartosz Waleńcik (M), Mateusz Wawrylak (M), Jan Grzesik, Daniel Koczon, Marcin Stefanik, Konrad Stępień, Marcin Stromecki, Krzysztof Suchecki, Radosław Sylwestrzak, Patryk Szewc, Hubert Tomalski

info: własne, Siarka Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content