Tarnobrzeg: Parada na rozpoczęcie Festiwalu Siarki, Ognia i Bębnów – szczegółowy program imprezy

S16 Festiwal Siarki, Ognia i Bębnów rozpoczniemy paradą!!! Start: 23 lipca, godz. 15, miejsce: wjazd nad jezioro. Zapraszamy wszystkich szczęśliwych posiadaczy instrumentów perkusyjnych (i wszelkich innych), szczudlarzy, bańkarzy, posiadaczy niesamowitych strojów karnawałowych do wzięcia udziału w tym niezwykłym pochodzie! Najoryginalniejsze i najbardziej ODLOTOWE stroje premiujemy: LOTem balonem!!!!!!!!

23 lipca, o godz. 10, rusza też konferencja „SIARKA WCZORAJ I DZIŚ”. Wstęp wolny, Marina, ul. Żeglarska 2.

S16 Festival Siarki, Ognia i Bębnów to święto cudnej muzyki, brzmiącej w niezmiernie urokliwych okolicznościach przyrody: w plenerze Jeziora Tarnobrzeskiego. Dwa dni (23-24 lipca) pozaprzestrzennej i ponadczasowej Sztuki. Dni wirującego malowniczo ognia, odbijającego się w tafli jeziora. Hołd oddany budulcowi społeczno-gospodarczemu Tarnobrzega: siarce, dzięki której Tarnobrzeg stał się 50-tysięcznym miastem. To pamięć o Kopalni Siarki „Machów”, w miejscu której mamy obecnie piękne Jezioro Tarnobrzeskie.

OGIEŃ!

Przez dwa festiwalowe wieczory i noce, na scenie, na plaży, na ustawionej na wodzie platformie i gdziekolwiek tylko się da, zaprezentują się grupy tworzące ogniowe show z całego kraju. Dadzą pokazy fireshow, ale też zaprezentują spektakle bazujące na ogniu. Wartu tu wymienić wielokrotnie nagradzany spektakl „Marionetki” Teatru Avatar czy tez nowatorskie „Veni, vidi, wici” grupy Jo art. Show, w której główna role grają giant puppets (wielkie marionetki).

Dla ciekawych bliższym spotkaniom z ogniem dostępne będą warsztaty: chodzenia po ogniu, połykania ognia, tańca z ogniem. W planach jest tez wspólne, nocne ognisko integracyjno-muzyczno-tanecze.

….BĘBNY

Na naszej scenie, ulokowanej tuż przy Jeziorze Tarnobrzeskim, wystąpi wiele grup z szeroko rozumianego nurtu etno, z bębnami w roli głównej: SŁOMA/ D’ROOTS BROTHERS, STUDIUM INSTRUMENTÓW ETNICZNYCH, MORIBAYASSA, DRUM WORK, SANGO, FOLIBA, CBB ENSEMBLE, TIRIBA i inni. Zagra także reagge TABU. Nie zabraknie też kubańskich dźwięków od JOSE TORRES I HAVANA DREAMS czy brazylijskich od SEREIA DE VARSOVIA.

Ukoronowaniem festiwalu będą występy: najlepszej basistki polskiej młodego pokolenia KINGI GŁYK oraz debiutującego właśnie trio, złożonego ze światowej klasy pianisty LESZKA MOŻDŻERA, znakomitego basisty DIETERA ILGA oraz wspaniałego perkusisty ERICA ALLENA.

Każdy gość wydarzenia będzie mógł wziąć udział w wielu warsztatach bębniarskich, warsztatach śpiewu intuicyjnego i pieśni etnicznych, w kiermaszu instrumentów wszelakich, warsztatach tanecznych, rytmiczno-bębniarskich rozbudowanych m.in. o malowanie ciała w etno wzory, robienie eko instrumentów.Nie zabraknie także warsztatów tańca afrykańskiego z akompaniamentem bębnów na żywo czy pokazów mody etno. Spróbujemy także pobić Rekord Guinnessa w łańcuchu osób grających jednocześnie na bębnach rękami.

…COŚ NIESAMOWITEGO

Ponieważ nasz festiwal swoją mocą obejmie wszystkie żywioły, na ziemi będą się odbywały pokazy, na wodzie zagości platforma, Siarkowe Regaty i fly boardy, ogień będzie rządził późnymi wieczorami i nocami, a powietrzem zawładną drony! Amatorzy mocnych wrażeń będą mogli skorzystać ze skoków na bungee, ludzkiej procy, najdłuższej w kraju tyrolki lub też najlepszego w tej części kraju miejsca na paintball! Nie zabraknie pokazów capoeiry czy też szczudlarzy, którzy rozegrają dla nas mecz.

Dla lubiących noclegi na łonie natury: gołe niebo. Dla tych, wolących coś nad głową: pole namiotowe.

….SIARKA

„S” – symbol siarki, 16 – liczba atomowa siarki. Od siarki w Tarnobrzegu wszystko się zaczęło.Od l. 50-tych, kiedy odkryto złoża siarki, przez kolejne 30 lat rozwoju przemysłu siarkowego, z małego, kilkutysięcznego miasta, Tarnobrzeg wyrósł na liczącą 50 tysięcy mieszkańców potęgę: stolicę województwa tarnobrzeskiego. Gdy wydobycie siarki przestało być opłacalne, Kopalnię Siarki „Machów” zamknięto, a miejsce dawnego wyrobiska zalano wodą, w ramach budowy wielkiego akwenu wodnego. Tym samym miasteczko, z miejsca typowo przemysłowego, poczęło ewoluować w kierunku nowoczesnego ośrodka miejskiego, z ambicjami turystycznymi i dużym potencjałem gospodarczym. I Jeziorem Tarnobrzeskim, jako
rozpoznawalnym punktem na turystycznej mapie kraju.

Pozostałością po kopalni są występujące licznie na tym terenie wody siarczkowe. Dzięki nim mieszkanki Tarnobrzega żyją najdłużej w kraju (panowie zajmuje pozapodiumową, czwartą lokatę w kraju). Ponadto w Tarnobrzegu jest jedyne na świecie Muzeum Przemysłu Siarkowego!

Pełna lista atrakcji wraz z programem dostępne na stronie festiwalu

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
6 lat temu

Byłem i dlatego dzisiaj juz nie pojadę. Organizatorzy powinni kupić sobie zegarki albo czytać program imprezy

Azja
6 lat temu

to siedź w domu i słuchaj radia „M” jak Metallica

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content