Nad Jeziorem Tarnobrzeskim „wybębnili” rekord Guinnessa (fotoreportaż oraz video HD)

Wszystko wskazuje na to, że w niedzielę nad Jeziorem Tarnobrzeskim udało się pobić rekord Guinnessa w “Jak największej liczbie osób ustawionych w jednej linii grających crescendo na bębnach”.

W małe, średnie, duże, profesjonalne i amatorskie instrumenty, bębniło aż 137 osób, czyli o 47 więcej niż w dotychczas ustanowionym rekordzie. We wspólnym bębnieniu wzięli udział zarówno profesjonalni muzycy jak i cała rzesza amatorów, wśród których dojrzeliśmy m.in. wicestarostę powiatu tarnobrzeskiego Krzysztofa Pitrę, wiceprezydenta Tarnobrzega Józefa Motykę oraz miejskiego radnego Witolda Zycha.

Bicie rekordu odbyło się w ramach pierwszej edycji Festiwalu Siarki, Ognia i Bębnów, organizowanego przez tarnobrzeski magistrat. Choć liczby wskazują jednoznacznie na ustanowienie nowego rekordu, to na oficjalne potwierdzenie musimy jeszcze chwilę poczekać.

Warto dodać, iż to już druga próba bicia rekordu Guinneessa nad naszym jeziorem. W grudniu ubiegłego roku rekord ustanawiały morsy, w ramach ogólnopolskiej akcji w ” Jak największej ilości równocześnie kąpiących się osób”.

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kaktoz
4 lat temu

Gratulacje

ads
4 lat temu

konkretnie 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x