Tarnobrzescy strażacy ochotnicy w służbie ŚDM

Wtorkową mszą na krakowskich Błoniach uroczyście rozpoczęto Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. W bezpośrednim zabezpieczaniu organizacji ŚDM udział bierze 23 strażaków OSP z Tarnobrzega. Wszyscy od 26 do 29 lipca pełnią służbę na krakowskich Błoniach.

Tarnobrzescy strażacy wspólnie z druhami z województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego prowadzą działania w trakcie największych wydarzeń, które w ramach Światowych Dni Młodzieży odbywają się w Krakowie na Błoniach. Nie zabrakło ich podczas uroczystej mszy inaugurującej ŚDM, już teraz przygotowują się do służby podczas mszy świętej, którą w czwartek 28 lipca będzie odprawiał papież Franciszek, czy też piątkowej drogi krzyżowej z udziałem papieża.

Wszystkie te wydarzenia skupiają ogromną liczbę pielgrzymów. Tylko we mszy inaugurującej ŚDM, jak wynika z szacunków policji, uczestniczyło kilkaset tysięcy pielgrzymów, a spotkania z papieżem w czwartek i piątek zapowiadają się jeszcze bardziej licznie.

Jak przyznają tarnobrzescy strażacy ochotnicy, zabezpieczenie takiego wydarzenia jakim są Światowe Dni Młodzieży, to olbrzymie wyzwanie logistyczne i organizacyjne. – Jednak wszystkie trudy tej służby idą w niepamięć, gdy widzimy jak młodzież z całego świata mówiąca różnymi językami wspólnie bawi się i modli, wszyscy emanują uśmiechem i pozytywną energią. Tu na miejscu jest niesamowita, wspaniała atmosfera. Przeżycia duchowe są tak silne, że momentami naprawdę brak słów – wrażenia ze służby na krakowskich Błoniach relacjonuje Wojciech Zioło, Komendant Miejski Ochrony Przeciwpożarowej w Tarnobrzegu.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lolo
7 lat temu

Sama abstynencja pojechala hahahah

Proszę, przepraszam i dziękuję
7 lat temu

Młodzi ludzie często pytają papieża o to, jak szczęśliwie żyć w rodzinach. Chciałbym zaproponować im trzy postawy, trzy słowa. To trzy słowa, które mogą wam pomóc, aby przeżyć życie małżeńskie, w którym występują trudności. Te trzy słowa to: proszę, przepraszam i dziękuję – mówił papież Franciszek z papieskiego okna do wiernych zgromadzonych z okazji ŚDM 2016.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content