Motoryzacyjne legendy rodem z PRL-u po raz trzeci opanowały tarnobrzeski rynek (fotoreportaż oraz video HD)

Przed laty auta te królowały na naszych ulicach. Obecnie najczęściej kończą swój żywot na złomie, choć nie brakuje pasjonatów, którzy zapomnianym pojazdom przywracają dawny blask. I właśnie ci pasjonaci wzięli udział w niedzielę w Zlocie Pojazdów PRL-u na tarnobrzeskim rynku.

To już trzeci zlot który odbył się w Tarnobrzegu. Niedzielne wydarzenie zorganizowane zostało po rocznej przerwie, która zdecydowanie pozytywnie wpłynęła na frekwencje.

– Kiedy organizowałem pierwszy zlot mieliśmy około 50 pojazdów, dwa lata temu było ich ponad 100, w tym roku zaś jest ich ponad 200 – tłumaczy w rozmowie z NW24.pl Jerzy Korczak, pomysłodawca akcji i jej główny organizator. – Zapraszaliśmy przede wszystkim pojazdy z PRL-u ale i pojazdy zabytkowe. Dla nas to jest pasja, dzięki której możemy pokazać młodszym mieszkańcom Tarnobrzega że były czasy kiedy istniała polska motoryzacja, kiedy produkowaliśmy własne samochody – dodaje.

W trakcie wydarzenia przyznano pamiątkowe puchary zaś po godzinie 15 motoryzacyjne cudeńka mogli podziwiać plażowicze odpoczywający nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sympatyk
6 lat temu

Zdecydowanie na zlocie zabrakło zabytkowych autobusów, czy też ciężarówek jeżdżących po Polsce za czasów PRL-u

kat
6 lat temu

Super sprawa! Gratulacje dla organizatorów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content