Sandomierz: Jan Nowicki będzie czytał „Colasa Breugnona” Rollanda

Gościem kolejnej odsłony „P(r)ozy miasta pt. „Czytanie na trawie” będzie Jan Nowicki – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog. Aktor przeczyta „Colasa Breugnona” Rollanda, natomiast muzyczna część wydarzenia będzie należała do Marka Stryszowskiego – muzyka jazzowego saksofonisty, wokalisty, kompozytora.

Czytanie na trawie odbędzie się w sobotę 6 sierpnia br., o godz. 20.00 w wirydarzu u Dominikanów – zlokalizowanej w przestrzeni zabytkowego kościoła św. Jakuba w Sandomierzu. Uczestnicy winni zabrać ze sobą „czegoś do siedzenia”.

Romain Rolland, laureat Nagrody Nobla, powieść „Colas Breugnon” napisał w hołdzie swej ojczystej Burgundii, ziemi miodem, mlekiem i… winem płynącej, zainspirowany dziejami swego pradziada Boniarda. Colas Breugnon gada, pije i zajada, kocha kobiety, przyrodę, swą pracę stolarza-artysty, zwalcza zarazę, wojuje ze złoczyńcami i możnymi tego świata, zawsze z równym zapałem, soczystym humorem, wierząc w piękno życia i przyjaźń między ludźmi. „Colas Breugnon” to jedna z najbardziej pogodnych i optymistycznych powieści w światowej literaturze.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content