Tarnobrzeg: Przebudowa Tarnobrzeskiego Domu Kultury za kwotę rzędu 19 mln (video)

Tarnobrzeski magistrat ma szanse pozyskać bardzo duże pieniądze na przebudowę Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Powstał już projekt wart około 19 mln zł, zaakceptowany przez Władysława Ortyla, marszałka województwa podkarpackiego.

Projekt zakłada remont i renowację TDK wraz z rozbudową i przebudową oraz zakupem wyposażenia, m.in. nagłośnienia i kina letniego. – Budynek będzie wyglądał zupełnie inaczej, będzie atrakcyjny dla wszystkich którzy będą z niego korzystać – tłumaczył dziś prezydent Tarnobrzega. – Część zabytkowa będzie odrestaurowana zaś pozostała część czyli ta pochodząca z lat 70 – tych, będzie przebudowana i rozbudowana – dodał.

Planowane zmiany w TDK dotyczą m.in. remontu sali kameralnej i powiększenie sali widowiskowej. – Teraz mamy tam 318 foteli, po remoncie będzie ich 386, przy czym w razie potrzeby będzie można dostawić dwa dodatkowe rzędy co daje 438 foteli. W końcu możemy mieć prawdziwy dom kultury – tłumaczył prezydent.

– Nowa kondygnacja będzie budynkiem trzykondygnacyjnym, na poziomie zerowym będzie hol, na poziomie drugiego piętra będzie administracja i sale warsztatowe, które również będą znajdowały się na trzecim piętrze. W piwnicach będą toalety, zaś toalety dla niepełnosprawnych będą na poziomie zerowym – dodał.

Ogromne pieniądze na przebudowę TDK mają pochodzić z Ministerstwa Kultury. Do końca sierpnia marszałek województwa podkarpackiego przekaże nasz projekt wraz z czterema innymi stronie rządowej, która w ciągu dwóch- trzech miesięcy podejmie decyzje o tym, który z nich będzie finansowany. Dofinansowanie z ministerstwa wynosić będzie 85%, prace zaś rozpoczęły by się w 2017 roku.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
idtrhf
7 lat temu

Kolejne pieniądze, które nie stworzą żadnego nowego miejsca pracy. Oczywiście to wspaniale, że będzie nowy ładny (mam nadzieje, że będzie tak wykonany), budynek. Ale to nie pociąga za sobą nic więcej… To nie oznacza, że do domu kultury, do kina będzie przychodzić więcej osób. Potrzebujemy dobrych dróg, połączeń kolejowych, obwodnicy z prawdziwego zdarzenia i promocji miasta wśród inwestorów/przedsiębiorców!!!!

Stanisław Anioł
7 lat temu
Reply to  idtrhf

przestań siać Rydzykowną demagogię !!!

Wikary
7 lat temu
Reply to  idtrhf

do Norberta te gorzkie żale!

idtrhf
7 lat temu
Reply to  Wikary

Stanisław Anioł i Wikary to pewnie jedna osoba, która chce dwoić bezsensowne komentarze. Co ma NM do tego!? Prezydentem teraz jest kto inny. Mijają dni, tygodnie, miesiące a żadnego nowego inwestora nie widać! A to był jeden z punktów (przełomowej) „STRATEGII”!!!!! Miasto niestety się uwstecznia, ludzie nie chcą mieszkać w mieście, w którym nic się nie dzieje i nie ma przyszłości bo po co? Na mieście pustki bo ludzie nie mają pieniędzy albo mija się non stop te same twarze. Nie tędy droga.

ewa
7 lat temu

Panie prezydencie głosowałam na Pana dlatego, że miał Pan ściągnąć inwestorów, którzy stworzą nowe miejsca pracy i obniżyć podatki.

A nie dlatego, że za 19 milionów zł zwiększy Pan liczbę foteli w TDK z 318 do 386 a nawet 438. Ani nie dlatego, że „Nowa kondygnacja będzie budynkiem trzykondygnacyjnym” cokolwiek by to miało znaczyć.

Stanisław Anioł
7 lat temu
Reply to  ewa

Gdyby głupota umiała fruwać to szybowałabyś jak gołębica. Co ma piernik do wiatraka. To, że wolisz żreć kiełabsę z biedry na plaży zamiast chodzić na wernisaże do TDK-u nie znaczy, że kultura w mieście ma być realizowana na trzepaku.

ewa
7 lat temu

To fakt czytając twoje chamskie wpisy wiem, że ty potrzebujesz kultury, elementarnej kultury osobistej.

Moim zdaniem trzeba inwestować w coś co może dać ludziom pracę czyli w jezioro, tereny przemysłowe.

Historia się powtaRZA zamiast chleba znowu mamy zabawę.

poli
7 lat temu

A co na to tarnobrzeski konserwator ktora częśc do ktorej nawiązuje stylem.heheh

Stanisław Anioł
7 lat temu
Reply to  poli

dadzą mu pęto czosnku i bedzie na tak

Przeciętny Tarnobrzeżanin
7 lat temu

hmm.. nie żeby coś ale po przeczytaniu treści można zauważyć, że miasto poniesie zaledwie 15% kosztów całego „remontu” TDK-u. To będzie około 2,85 mln zł. Biorąc pod uwagę niektóre rzeczy, które istnieją w naszym mieście (całkiem bezsensowne), uważam, że jest to bardzo dobra inwestycja. I tak jak wspomniał Pan Kiełb, w obecnym budynku ledwo co mieszczą się te wszystkie grupy dzieciaków, które uczęszczają tam na różnego rodzaju zajęcia. Choćby ze względu na tych młodych tarnobrzeżan to będzie dobra inwestycja. Pozdrawiam 😉

Wikary
7 lat temu

w końcu jakiś głos rozsądku

mieszkaniec
7 lat temu
Reply to  Wikary

Wyborcy go rozliczą za tych inwestorów, a sam budynek zupełnie nie wkomponuje się w starą część, kolejny słaby pomysł prezia. Może niech on tam siedzi w tym pokoju i nic nie robi, bo za co by się nie wziął to spitoli

leggio
7 lat temu

Super !!!! W innych miastach już dawno takie remonty zostały zrobione. Jestem całym sercem za !

rodzic
7 lat temu

i prośba w imieniu mojej córeczki: bardzo proszę zmienić kąt nachylenia podłogi widowni w części „kinowej” tak aby dorosły nie zasłaniał ekranu dziecku siedzącemu w kolejnym rzędzie…

Marek
7 lat temu

Porabany pomysł poco to temu nic nie brakuje co jest budujcie bloki zakłady pracy….

kotek
7 lat temu

dobrze by było gdyby w nowym kinie 95% repertuaru nie stanowiły kreskówki dla dzieci,filmy religijne,familijne i historyczne promujące tylko wzniosłe porażki Polaków sprzed lat.amen

Dorian
7 lat temu

jestem za, ale ten powyższy projekt to okrpone paskuctwo,przypomina bunkry Hitlera w Wilczym Szancu i wyglada jakby miał wpasować się w otoczenie poczty a nie pięknego budynku obok.

Brak slow
7 lat temu

Ciekawi mnie kto wpadł na taki pomysł bo napewno nie kiełb? Jak powstanie to liczcie ze liczba zatrudnień nie wzrośnie co zauważam nasz prezydent nie jest osoba wyszkolona bo nawet nie umie odpowiedzieć na proste pytania dziennikarzy i zostawia bez komentarza. Tylko jak dostaną dofinansowanie to skąd resztę pieniędzy weżną skoro ma powstać obwodnica a to nie jest mały koszt. Tylko teraz polscy kierowcy pozbywają sie aut bo nie stać ich na utrzymanie. Jak tu koleżanka wcześniej pisała ze bedą nowe stanowiska pracy to odpowiem tak licz sama na siebie. Tylko nasuwa sie myśl ile czasu jeszcze kiełb utrzyma ciepła posadkę skoro więcej mieszkańców nie jest za nim? A moze jeszcze niech lotnisko powstanie w Tarnobrzegu to będę miał blisko do samolotu?

Wojtek
7 lat temu

Te pomysły…. czas zmienić doradców…. Projekt bezsensu..stary budynek i nowoczesna bryła połączone w jedną całość. Kogoś ponosi rozdmuchane EGO.Czas zająć się prawdziwymi problemami z którymi borykają się mieszkańcy Tarnobrzega.

okok
7 lat temu

Gdzie jest praca ???????????????
Gdzie so inwestory ?????

inwestor
7 lat temu

Wydamy prawie 20mln zł na remont TDK wiec jakaś firma będzie musiała to zrobić. To samo z obwodnicą, sama się nie wybuduje. Kolejne miliony pójdą na kanalizację. Znajomi króliczka już zacierają rączki, będą intrantne zleconka. Bedą inwestory…

Dformat
3 lat temu

Ten projekt powinien być wykonany w ramach Funduszy dla jednostek samorządu

Asterix
3 lat temu

Ten pomysł powinien być zrealizowany, nie ważne kto go wymyślił, ważne kto wykona. Ojcem sukcesu będzie ten co kończy

Kinoman
2 lat temu

Kiedy ruszy przebudowa TDK – przecież obiekt nie jest dostosowany do dzisiejszych przepisów

Mirabeliusz
3 miesięcy temu

Dobry. Projekt już nie aktualny. Bo obejmował powiększenie widowni.

Znowu tanio i byle jak. Nie wstyd niektórym? Jak mogą spojrzeć w lustro?
W niedzielę do kościółka? Bóg wszystko widzi.

Igranie z Bogiem źle się kończy!!!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
25
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content