Tarnobrzeg: W weekend Jarmark Dominikański po raz 18.

Jarmark Dominikański po raz 18. już zawita na Placu Bartosza Głowackiego 6-7 sierpnia!

Zapraszamy do udziału w XVIII Jarmarku Dominikańskim, na którym zagoszczą artyści, twórcy ludowi, rzeźbiarze, osoby parające się haftem, koronką i plecionkarstwem, malarstwem lub szeroko pojętą plastyką obrzędową. Na stoiskach zaprezentują się stowarzyszenia, grupy pielęgnujące tradycje ludowe, koła gospodyń wiejskich oraz twórcy wszystkiego tego, co w swoim wachlarzu ma sztuka ludowa i folklor.

Podczas imprezy prowadzone będą warsztaty m.in. szycia ręcznego ściegiem ozdobnym, plecenia rogożynowego, koronki klockowej, strugania ptaszków, tworzenia wyrobów z wiór osikowych. Będzie można spróbować swoich sił w kowalstwie, toczeniu na kole garncarskim, tworzeniu ze słomy, bibuły, ceramiki. Nie zabraknie też szlifowania umiejętności tworzenia wycinanek łowickich, malunków na deseczkach czy szycia lalek.

Jak jarmark, to i muzyka. Na naszej scenie zaprezentują się m.in. Kapela Ludowa z Huty Komorowskiej, Zespół Lasowiacy, Siarkopolanie, Zespół Śpiewaczy „Malwa”, „Perełki” z Żupawy.

Gwiazdą sobotniego koncertu będzie wirtuoz gry na akordeonie Marcin Wyrostek (6 sierpnia)

W niedzielę scena należeć zaś będzie do gwiazd tegorocznej Rawa Blues Festival: Kasia Skoczek & Joe Colombo oraz Shakin’ Dudi (7 sierpnia).

Z okazji 18-tki naszego wydarzenia, w sobotę zapraszamy na potańcówkę, a w niedzielę na urodzinowy tort.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content