Koziołek Matołek w Baranowie Sandomierskim. „Gdzie wnuki nie mogą, dziadkowie pomogą” (fotoreportaż)

Bohater książek Kornela Makuszyńskiego mieszka, jak wiadomo w Pacanowie, ale lubi opuszczać rodzinne strony i podróżować po świecie. Tego dnia, tradycyjnie już odbywać się będzie impreza pod hasłem „Gdzie wnuki nie mogą, dziadkowie pomogą”, organizowana przez tutejszą bibliotekę i MGOK.

Przywitanie Gościa zaplanowano na dziedzińcu Baranowskiego Zamku. Podjęto go tam marchewką i kapustą przez dzieci oraz gospodarzy zamku. Po zwiedzeniu Małego Wawelu Matołek udał się na stadion lekkoatletyczny. Odbyło się także głośne czytanie książeczek Kornela Makuszyńskiego (oczywiście o przygodach Gościa), dzieci mogły zrobić sobie z Koziołkiem zdjęcie, porozmawiać z nim, czy poczęstować kapustą.

Było malowanie buziek, czy szaleństwa na dmuchańcach, które dla wszystkich tego dnia udostępnione były bezpłatnie. Nie zabrakło też oczywiście słodyczy. A na koniec każdy uczestnik otrzymał upominek, który wręczył osobiście Koziołek Matołek.

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Orange, Powiatu Tarnobrzeskiego, Miejskiej Komisji Zapobiegania Problemom Alkoholowym, Rady Osiedla oraz Zespołu Zamkowo-Parkowego w Baranowie Sandomierskim.

info: rd
foto: Tomasz Młyniec

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content