Tarnobrzeg: Nowe wydanie bajek i powiastek Stanisława Jachowicza

„Bajki i powiastki” Stanisława Jachowicza – to nowa pozycja na tarnobrzeskim rynku wydawniczym. Po wiecznie żywą twórczość tarnobrzeskiego bajkopisarza sięgnęła Miejska Biblioteka Publiczna, wydając książkę z okazji obchodzonego w 2016 roku w naszym mieście Roku Stanisława Jachowicza.

W książce znajdują się 33 utwory, wśród nich również tematycznie nawiązujące do Tarnobrzega. Słowo wstępne do czytelników skierował prezydent miasta Grzegorz Kiełb. Posłowie do wydania napisał Grzegorz Kociuba, ilustracje wykonały Maria Bobrowska, Mariola Gadowska i Helena Pilecka zaś wyboru utworów dokonała Maria Pałkus.

Oficjalna promocja „Bajek i Powiastek” odbędzie się w środę 7. września br. o godz.10 w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na tę okazję inscenizację bajki „Chory kotek” zaprezentują dzieci z przedszkola nr 3 zaś uczniowie gimnazjum nr 1 zaprezentują wybrane utwory bajkopisarza.

Wydawnictwo ukazało się dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Tarnobrzega. Książka kosztuje 25 zł i można ją kupić w Oddziale dla dzieci Biblioteki Głównej.

foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content