21.10 (piątek) Trauma & Guests – metalowy koncert w Sandomierzu

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na koncert zespołu Trauma – jednej z najbardziej doświadczonych polskich formacji death metalowych. Koncert odbędzie się w piątek 21 października br. o godz. 20 w Lapidarium pod Ratuszem. Trauma wystąpi w towarzystwie Insidius, Fanthrash oraz miejscowego Slaughter Of The Souls

Bilety w cenie 20 zł.
Uwaga: ilość miejsc ograniczona.

TRAUMA

Żywa legenda polskiej sceny Death Metalowej. Zespół, który swoją machinę oblężniczą uruchomił już w 1988 roku i od tamtej pory nieprzerwanie brnie do przodu, wydając regularnie płyty, które dowodzą siły ekipy z Elbląga.

TRAUMA to jedna z najbardziej doświadczonych polskich formacji Death Metalowych. Zaczęła funkcjonować pod koniec lat 80-tych jako THANATOS. Z tego okresu pochodzą dwie taśmy demo, dzięki którym ten elbląski zespół zaczął być coraz częściej wymieniany w gronie liderów rodzimej sceny podziemnej. Wiosną 1992 roku zapadła decyzja o zmianie nazwy na TRAUMA i pod tym szyldem zespół nieprzerwanie funkcjonuje aż po dziś dzień. Na przestrzeni ponad dwóch dekad działalności Trauma wydała siedem studyjnych płyt, jeden album koncertowy oraz Cd o charakterze retrospektywnym, na który znalazły się dwa wydawnictwa zespołu pochodzące z różnych okresów działalności.

Na przestrzeni prawie 30 lat istnienia zespołu, Trauma zagrała mnóstwo koncertów u boku gwiazd Metalu z całego świata. Koncertowała z powodzeniem na prestiżowych trasach koncertowych jak i festiwalach zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Grała w wielkich halach koncertowych, jak i w małych klubach zbierając całymi latami doświadczenie i obycie scenicznie. Płyty zespołu recenzowane były przez najbardziej prestiżowe i uznane periodyki na świecie poświęcone muzyce metalowej. Videoklip Traumy „The ElegyFor Doom” emitowany był wielokrotnie przez najbardziej prestiżową stację muzyczną na świecie MTV 2 w Stanach Zjednoczonych.

Zespół Trauma to grupa pasjonatów oddanych bez reszty muzyce i scenie ekstremalnej, którzy mimo tak wielu lat grania wciąż bawią się tym co robią i widać to bezapelacyjnie na ich koncertach. W czerwcu 2013 roku nakładem firmy Witching Hour prod. ukazał się ostatni (do tej pory) studyjny album zespołu „Karma Obscura”. Od początku grudnia 2013 roku, zespół rozpoczyna serie koncertów kontynuując w ten sposób promocje najnowszej płyty. W ramach „KARMA OBSCURA TOUR” Trauma odwiedziła wiele miast Polskich i zagranicznych, w międzyczasie grając m.in. na pierwszej edycji Szczecińskiego Festiwalu muzyki ekstremalnej „Aaaarrrggghhh” u boku amerykańskiej legendy Obituary.

Na początku kwietnia 2015 roku Trauma zagrała 2 koncerty w Norwegii w towarzystwie zespołów Lumenta (Nor) i Mental Disaster(Nor), a 26 kwietnia 2015 Trauma wystąpiła w Szczecinie na Festiwalu 5-lecie Stowarzyszenia Muzyki Extremalnej „Aaaaaaarrghh” w towarzystwie zespołów Behemoth, Masachist, Deivos, Calm Chatchery etc.. W tym też roku światło dzienne ujrzał nowy materiał zespołu, jakim jest split vinylowy „Craving For…”, na którym znalazła się nowa wersja Traumowego klasyka. 2016 rok przynosi winylowe wznowienie jakże ważnego debiutu zespołu czyli „Invisible Reality”, podobnie jak „Craving For…” wydanego przed Deformeathing Production. Każdego wolnego dnia Trauma przygotowuje utwory na kolejny studyjny longplay, który zostanie zrealizowany w przyszłym roku.

FANTHRASH

Zespół z Lublina, powstał w roku 1986 i działał aktywnie na scenie do roku 1992. Po długiej przerwie powrócił do czynnego grania w roku 2007. Wiosną 2010 ukazała się EP „Trauma Despotic”, która została wyprodukowana i wydana własnym sumptem przez zespół i była „nowym początkiem” i pierwszym krokiem do powrotu na scenę.
FANTHRASH w ustabilizowanym składzie, realizuje konsekwentnie własną wizję metalu, która w pełni została zaprezentowana na pierwszej dużej płycie „Duality Of Things”, która ukazała się w lipcu 2011 roku, nakładem brytyjskiej wytwórni RISING RECORDS.

FANTHRASH wiele koncertuje dzieląc scenę z takimi kapelami jak legenda metalu VOIVOD, INCANTATION a także HATE, TRAUMA, CHRIST AGONY, PARRICIDE, DEAD INFECTION, PANDEMONIUM, THY DISEASE, CORRUPTION, KAT, TURBO, KREON i wieloma innymi.

25 kwietnia 2013 roku ukazała się nowa EP „Apocalypse Cyanide”, która ugruntowała styl muzyczny, charakteryzujący obecną twórczość zespołu FANTHRASH. Obecnie zespół pracuje nad kolejną dużą płytą, która zostanie wydana w 2 połowie 2016r.

SlAUGHTER OF THE SOULS

Zespół powstał w Sandomierzu w roku 2004 jego pomysłodawcom i założycielem był gitarzystę Krzysztof „Mumin” Gozdyra i perkusista Marek „Maro” Wąciszh. Po roku do składu dołączył drugi gitarzysta Ernest „Pestka” Radzimowski. Po licznych zmianach personalnych, stanowisko basisty objął Krzysztof „Thrashu” Szydło (2007), a wokalisty Grzegorz „Melon” Wilkowski (2008). Pod koniec 2010 roku „slotersi” rozpoczęli prace nad debiutanckim albumem „MMXII”, którego oficjalna premiera odbyła się 28 września 2012 roku. Doświadczenie muzyków bazuje na udziale w takich zespołach jak: Corruption, Night Gallery, Land Of Fear i S.N.O.W. Muzyka zespołu Slaughter Of The Souls to znakomite i energetyczne połączenie heavy, thrash i death metalu.

INSIDIUS

Zespół powstał w 1990 roku z inicjatywy Profesora i Choiny .Niestety po 2 latach zawiesił działalność . I tyle z historii . Po prawie 20 latach się reaktywował w składzie Choina ,Profesor, Żurek i Brazyl . W 2011 roku do zespołu dołączył Mateusz,,Mori” a w 2012 Rafał Tasak jako vocal .

Ponownie na scenie zespół zadebiutował w styczniu 2013 roku na koncercie wspomnień Szymona Czecha , a następnie na XXX lecie działalności zespołu VADER . Na dalszych koncertach zespół miał przyjemność dzielić scenę z takimi zespołami jak GRAVE,MARDUK,VESANIA,AZARATH,VALKYRJA,PANDEMONIUM , LOST SOUL , ANTIGAMA i wiele innych zacnych zespołów . W listopadzie 2014 roku dołączył do zespołu perkusista Michał Andrzejczyk który zastąpił Żurka.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content