Tarnobrzeg: „Miasto przygotowane do zimy” – na drogach osiedlowych śnieg może zalegać nawet do 12 godzin, zapas węgla tylko na 1,5 miesiąca grzania

Zapas soli drogowej, 350 ton piasku oraz 5 pojazdów odśnieżających – to arsenał przeciwko zimie, przygotowany przez firmę KBU, odpowiedzialną za zimowe utrzymanie dróg i chodników w Tarnobrzegu. Podczas dzisiejszego spotkania służb porządkowych w urzędzie miasta, gotowość do walki ze śniegiem i gołoledzią potwierdziły również spółdzielnie mieszkaniowe.

Jak zapowiada KBU, odśnieżanie ulic i dróg przeprowadzone będzie planowo, w zależności od standardu danej drogi.

I tak w przypadku dróg wojewódzkich i powiatowych oraz ich poboczy i chodników, usunięcie śniegu ma nastąpić do 2 godzin, a błota pośniegowego do 4 godzin. Usunięcie gołoledzi nie powinno zajmować dłużej niż 2 godziny, a lodowicy do 4 godzin. Mowa tu o ulicach: Bema, Dąbrówki, Dzikowskiej, Dworcowej, Kopernika, K.Wielkiego, Kwiatkowskiego, Litewskiej, 1-go Maja, Mickiewicza, Moniuszki, Niepodległości, Ocickiej, Orląt Lwowskich, Piłsudskiego, Sandomierskiej, Sieleckiej, Sienkiewicza, Sikorskiego, Słowackiego, Skłodowskiej, Sobowskiej, Sokolej, Szerokiej, Targowej, Wisłostradzie, Waryńskiego, Warszawskiej, Wiślnej, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Zamkowej, Zakładowej, Zwierzynieckiej.

Czas usuwania śniegu wzrasta wraz ze standardem ulicy. Ostatnia czwarta kategoria czyli drogi wewnętrzne i osiedlowe oraz parkingi odśnieżone winny być do 12 godzin po ustaniu opadów, choć nie znaczy to, że wykonawca nie przystąpi do akcji w trakcie trwania opadów.

WĘGLA TYLKO NA 1,5 MIESIĄCA

Jak zapewnia przedstawiciel firmy ECO sezon grzewczy powinien przebiegać bez większych zakłóceń. Co prawda występuje obecnie kłopot z zakupem węgla bowiem Spółki Węglowe nie sprzedają tego paliwa, oczekując 20% podwyżki ceny surowca. Zapasy węgla zgromadzone przez firmę ECO wystarczają dziś jedynie na 1,5 miesiąca grzania, to jednak istnieje możliwość zamiany węgla na gaz. Ogromnym mankamentem takiej sytuacji byłby możliwy wzrost cen za ogrzewanie w mieście, ponieważ gaz jest droższym paliwem niż węgiel.

foto&źródło: PSK/Robert Chrząstek

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Głosowałem na PiS
4 lat temu

Śnieżnej zimy w tym roku też nie będzie, bo Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory.

sd
4 lat temu

współczuję głupoty

EWA
4 lat temu

CO TO ZA EGIPSKIE CIEMNOSCI PANOWALY WCZORAJ NA ULICACH TARNOBRZEGA?????????????????????????????????????? PRZEZ 2 GODZINY NIE SWIECILA SIE ANI JEDNA LATARNIA

kokoszka
4 lat temu
Reply to  EWA

Nie swiecili bo po co jak ksiezyc w pelni:) a ja myslalam ze tylko na naszej ulicy zaroweczka syknela

hehe
4 lat temu

500+ trzeba odrobić

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x