Stare Dobre Małżeństwo, Krzysztof Napiórkowski i 4 Pory Roq czyli „Niepokorni 2016 – uczta z piosenką nieobojętną”, w Sandomierzu

Stare Dobre Małżeństwo, Krzysztof Napiórkowski z zespołem oraz 4 Pory Roq – to gwiazdy tegorocznego cyklu koncertów „Niepokorni 2016 – uczta z piosenką nieobojętną”. Koncerty odbędą się od 16 do 18 grudnia br. (piątek-niedziela) w Sandomierzu.

Kompozycje wykonywane przez zaproszonych artystów to prawdziwe bogactwo interpretacji, znakomite aranżacje oraz wartościowe teksty utworów, które z pewnością
dostarczą słuchaczom wielu wzruszeń i pozytywnych emocji. W tym roku na sandomierskich scenach zaprezentują się:

* STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO
Piątek, 16.12.2016 o godz. 19:00

Legendarna grupa wciąż przemierza koncertowe szlaki. Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki – od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Komunia, Bieszczadzkie Anioły) po najnowsze, które już uznano za hity (Topielica czy Ogień zapłonie w nas). Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewnia niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na przeszło dwie godziny przykuć powinny: gitary 6 i 12 strunowe, dobro, instrumenty klawiszowe, cajon, kontrabas oraz niepowtarzalne brzmienie harmonijki ustnej. Po koncercie będzie można nabyć nowy, dwupłytowy album zespołu Stare Dobre Małżeństwo pt. „MEMORABILIA”!

Skład zespołu:

Krzysztof Myszkowski – śpiew, gitara, harmonijka ustna
Bolo Pietraszkiewicz – gitary, instrumenty klawiszowe, cajon
Roman Ziobro – kontrabas, gitara basowa

* KRZYSZTOF NAPIÓRKOWSKI Z ZESPOŁEM
Sobota, 17.12.2016 o godz. 20:00

Krzysztof Napiórkowski swobodnie sięga po różne stylistyki, których wspólnym mianownikiem są wyważone, bogate kompozycje, a także pełne dystansu do świata poetyckie teksty piosenek. Autor czterech albumów solowych prezentowanych w plebiscytach najlepszych płyt i utworów oraz list przebojów. Twórczość Krzysztofa Napiórkowskiego wykorzystano m.in. w filmie „Prezent” (reż. Dominika Długokęcka) oraz w serialu „Prawo Agaty” (TVN). Współpracował i nagrywał z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Moniką Lidke, Grzegorzem Turnauem, Michałem Jurkiewiczem, Markiem Napiórkowskim czy Adamem Strugiem. Jego utwory wykonują m.in. Krzysztof Kiljański, Joanna Kondrat, Hanna Banaszak.

Skład zespołu:

Krzysztof Napiórkowski – śpiew, instrumenty klawiszowe
Kacper Stolarczyk – gitara
Maciej Magnuski – gitara basowa
Daniel Kapustka – perkusja

* 4 PORY ROQ
Niedziela, 18.12.2016 o godz. 19:00

Laureaci największych Polskich Festiwali Poezji Śpiewanej, Piosenki Studenckiej i Turystycznej. Zespół został założony w 1992 roku i od tamtej pory odnosi duże sukcesy w branży muzycznej. Formacja wykonuje szeroko pojęty gatunek piosenki poetyckiej i poezji śpiewanej, zawierającej elementy muzyki jazzowej, bluesowej, swing, bossa itp. Muzyka oraz teksty są dziełem autorskim zespołu. Obecnie trwają prace nad nową płytą, której ukończenie planowane jest na koniec 2016r. Koncertom towarzyszy zawsze refleksyjna i ciepła atmosfera oraz liczne bisy, wykonywane na życzenie zadowolonej publiczności.

Skład zespołu:

Ania Bobruś-Chołota – śpiew, teksty
Michał Słomiński – instrumenty klawiszowe, perkusjonalia
Grzegorz Sykuła – gitara
Marcin Wójtowicz – bas akustyczny

Bilety do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej (ul. Rynek 20, tel. 15 644 61 05) lub bezpośrednio przed koncertami.

Cykl koncertów finansowany jest ze środków przeznaczonych na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Sandomierzu na 2016 rok.

ORGANIZATORZY:

Urząd Miejski w Sandomierzu
Sandomierskie Centrum Kultury

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content