K.Kalinka nazywa prezydenta kłamcą, W. Brzezowski pójdzie do sądu jeśli G.Kiełb nie przeprosi (video)

Dużo dosadnych słów pod adresem prezydenta Kiełba padło podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczący tarnobrzeskiego PiS oraz byli wiceprezydenci krytykowali nie tylko ostatnią decyzję kadrową podjętą przez G. Kiełba, ale również współpracę z prezydentem od początku kadencji.

Na początku konferencji przewodniczący PiS Kamil Kalinka odniósł się do zarzutu G. Kiełba o naruszeniu terminów wydawania pozwoleń na budowę, które to było przyczyną zdymisjonowania wiceprezydenta Brzezowskiego.

– Przeanalizowaliśmy wszystkie pozwolenia na budowę z przeciągu dwóch ostatnich lat, wydawanych dla podmiotów prywatnych. Prezydent po prostu kłamał, żadne ze złożonych w 2015 roku przez biuro córki prezydenta Brzezowskiego pozwoleń, nie było wydanych w przeciągu 19 dni – mówił Kalinka.

– W obecnym roku jeden wniosek został złożony 6. października i rozpatrzony po 19 dniach ale drugi wniosek, złożony przez inny podmiot w tym samym dniu, na decyzję czekał tylko 18 dni – kontynuował przewodniczący PiS.

– Jak można było wymyślić tą bzdurę i jeszcze być na tyle bezczelnym żeby przepraszać inne biura projektowe, jak można było napluć na prezydenta i jego rodzinę w taki sposób – dodał.

WOJCIECH BRZEZOWSKI CZEKA NA PRZEPROSINY

O swojej pracy na rzecz miasta mówił były wiceprezydent Brzezowski, przytaczając liczby i zrealizowane inwestycje. Na końcu swojego wystąpienia odwołany zastępca prezydenta miasta jeszcze raz odniósł się do zarzutów skierowanych pod jego adresem przez G. Kiełba.

– Zostałem pomówiony, oczekuję że do końca roku prezydent mnie przeprosi, jeśli nie to będę musiał wystąpić na drogę sądową – mówił W. Brzezowski, w dalszej części wyraźnie sugerując iż prawdziwym powodem jego dymisji jest kampania wyborcza, którą jakoby prezydent już rozpoczął. – Jak się przerasta szefa to szef takiego pracownika nie chce – sugerował.

O WSPÓŁPRACY Z PREZYDENTEM: Z takim zakłamanym człowiekiem nie da się współpracować

Brakiem wzajemnego zaufania w ścisłym kierownictwie miasta tłumaczył Józef Motyka swoją decyzję o złożeniu rezygnacji z funkcji wiceprezydenta Tarnobrzega. – To była praca trudna ale efektywna – tłumaczył J. Motyka.

O kulisach współpracy z prezydentem dużo mówił przewodniczący Kalinka.

„Wielokrotnie byliśmy na spotkaniach z politykami, samorządowcami zabiegając o pewne sprawy, prezydenta z nami nie było”

„Pan prezydent nigdzie nie jeździł, pytano nas jak wygląda pan prezydent”

„Wielokrotnie byliśmy przez pana prezydenta okłamywani, pan prezydent mówił co innego na spotkaniach a co innego na sesjach”

„Pan prezydent ma dziwną manierę plucia na ludzi, którzy dla niego ciężko pracowali”

„Po głosowaniu nad koszykówką prezydent powiedział: Nie miałem innego wyjścia. Kto stoi za prezydentem?”

– to tylko fragmenty wypowiedzi przewodniczącego Rady Miasta o współpracy z prezydentem Kiełbem.

– To nie partyjny interes stoi za zerwaniem współpracy z prezydentem przez Prawo i Sprawiedliwość. Z takim zakłamanym człowiekiem nie da się po prostu współpracować – tłumaczył K. Kalinka

Do zarzutów PiS prezydent Grzegorz Kiełb odniesie się jutro, podczas konferencji prasowej na której transmisję live zapraszamy już dziś. Początek godz.12.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pisiarniaprecz
6 lat temu

HAHA Co za Pajac z tego Kalinki. Teraz PGK to kłamaca a jeszcze tydzień temu wchodził w d…e bez wazeliny. A Motyka niech nie opowiada o swoim męstwie i honorze bo tylko partia sie liczy dla niego a nie dobro mieszkańców. Idioci dwaj. Tylko Brzezowskiego mi szkoda bo wg mnie to dobry fachowiec.

obserwator
6 lat temu

Spuśćcie ciśnienie pisowskie nieroby .A Brzezowski niech pierdół nie opowiada jaki on jest zarobiony – na swoim robi non stop . Ludzie z UM mogą zeznawać w sądzie więc z niecierpliwością czekam na proces .
Co do niejakiego Kalinki – chłopie ty się nadajesz do gnoju a nie polityki . Konkretnie do wideł. Zdaje się że w Tarnobrzegu zaczyna się koniec „dojnej zmiany” . Takich buców jak w PIS to nawet Mastalerz nie miał

Olo
6 lat temu
Reply to  obserwator

faktycznie takich mutantów to z gromnicą szukać

ABW
6 lat temu
Reply to  obserwator

A obserwator to chyba pracował kiedyś w Pegieerze, bo i na gnoju i na widłach się zna jak mało kto !

zdumiony
6 lat temu
Reply to  obserwator

Zarobiony czy nie z przedstawionych danych nie wynika by zarzut kumoterstwa był prawdziwy.Raczej był dęty.I to bardzo.

łups!
6 lat temu

chłopaki z pisu weście się w końcu za konkretną robotę odśnieżanie dachów i ulic

Ala
6 lat temu

Wstyd Panie Prezydencie…

Kubeł zimnej wody
6 lat temu
Reply to  Ala

Faktycznie, jeśli wsłuchać się w rzeczowe i (bądźmy poważni) merytoryczne argumenty pana Kalinki, to ogląd decyzji o dymisji Brzezowskiego daje podstawę do stwierdzenia, że jest ona kompromituje ona PM G.Kiełba!! Kompromitującym jest, że przed dymisją nie została z wiceprezydentem przeprowadzona jakakolwiek rozmowa o „zaistniałych nieprawidłowościach”(kumoterstwie). Kompromitującym jest, że dane na które powoływał się PM Kiełb nie zostały przez niego zweryfikowane i sprawdzone!!!! Nawet jeśli PM G.K. został wprowadzony w błąd przez pracownika to nie ma wytłumaczenia dla nagłości i pochopności tej decyzji.Co więcej, przeprowadzenie tej operacji w taki sposób nie tylko dyskwalifikuje obecnego prezydenta ale przede wszystkim uderza w interes miasta oraz wszystkich tarnobrzeżan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Nawet przeciwnicy PISu to widzą a nasz PM nie?! Przecież „konfitury” leżą w Rzeszowie i w Warszawie bo to PIS obecnie nimi dysponuje!!!!! Kompromitujące jest dla PM Kiełba, że nie przewidział konsekwencji tej dymisji, które nawet dla idioty były jasne,a które właśnie się unaoczniają w postaci dymisji drugiego wiceprezydenta i separowaniu się radnych PIS. Czy obecny PM ma jakiś plan „B”?I nie obchodzi mnie plan B dla niego ale do cholery plan „B” dla miasta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dla mieszkańców!!! Kto sieje wiatr zbiera burzę!! Czy PM płaczliwym tonem będzie tarnobrzeżanom oznajmiał przez następne dwa lata , że nie jest… Czytaj więcej »

Kondzio
6 lat temu

No Grzesiu… Nosił wilk razy kilka…

Nie jestem za panem Kalinką ani PiS-em, ale od dwóch lat mamy do czynienia z tą dyktaturą i nieprzewidywalnością obecnego włodarza. Nic nie robi, miasto zostaje w tyle. Szkoda, że jeszcze przyjdzie czekać dwa lata na zmiany, oby dobre dla miasta..

To źle tamto żle
6 lat temu
Reply to  Kondzio

Akurat kiedyś jasno powiedział: ja jestem dla ludzi i pracowników na miejscu. A wice są od załatwiania spraw na zewnątrz. I chwała mu za to!

ABW
6 lat temu

Jakież super poparcie, haha. To teraz będzie super , bo nie będzie miał kto chodzic i załatwiać spraw ,a Kiełb będzie sobie tylko siedział w urzędzie …..Na pewno będzie bosko !

Stanisław Anioł
6 lat temu

w mordkę jeża szkoda tej kasiorki, bo teraz kto panom wice zapłaci za spanie na biurku

Tarr
6 lat temu

Jak zawsze my mieszkańcy bedziemy sie składać na tych darmozjadów.

polityka tbg-u
6 lat temu

Każdy na każdego narzeka ale ciężko wporzadku trafić utrzciwego polaka znalez czy w kraju czy za granica a dopiero w polityce. Jak się dokoryta dostali to beda swoje kieszenie napychać. Zady starej komuny mlodziesz się rozwija a nie ma pieniędzy aby się to rozwijało tylko za granica widza i inwestują w nasza technologie. A kazda swinia ktora nazywa się politykiem to psuje a nie naprawia.

ABW
6 lat temu

A czy tobie też płacą za spanie ??? Widocznie tak, skoro takie bzety piszesz…brak słów po prostu.

Olo
6 lat temu
Reply to  ABW

no trudno nazwać pracą chodzenie po przedszkolach albo wręczanie nagród kwiaciarkom balkonowym

ABW
6 lat temu
Reply to  Olo

Nie znasz się na takiej pracy to nie komentuj ! Samo się nic nie załatwi niestety !

Olo
6 lat temu
Reply to  ABW

wg ciebie to są strategiczne cele dla miasta ugryźć tu czy tam kawałek darmowego ciasta. Już poseł Pluta przekonał się ile wart jest poparcie ciemnogrodu i dzisiaj jest wolny. Na stanowiskach kluczowych dla miasta muszą być wizjonerzy i stratedzy, a nie partyjni funkcjonariusze którym mówi się kiedy mają sikać na rozkaz wodza. Ci co się cenią nie pchają się do PiSu, a tym bardziej na powiatowe stołki. Nie ma wiec co rozpaczać bo takich fachowców mamy pod dostatkiem w mieście i kto by nie wszedł na ich miejsce będzie lepszy.

ABW
6 lat temu
Reply to  Olo

Wierze ,że Ty będziesz lepszy ! hahahaha
Olo, olo, olo !!!

Tarr
6 lat temu

Trzech tenorów Pisowa trójca jacy sprawiedliwi ojoj….

ta
6 lat temu

Kalinka jaki wyszczekany ohoho

Dartanian
6 lat temu

Trzej muszkieterowie

Janusz
6 lat temu

Kalinka jest skończony w Tarnobrzegu.Mściwość tego pana nie zna granic!!!!!!!!!!!!!!

ABW
6 lat temu
Reply to  Janusz

Tylko Kalinkę widzisz ? A Kiełb taki święty ?!

Fan club
6 lat temu

Jeśli ktoś ma kiełbie we łbie. to wszystko się mu kiełbasi.

joanna
6 lat temu

Jeżeli taka kiepska była współpraca to mogli sami zrezygnować a nie czekać aż ich wyrzucą

Fan Jolanty
6 lat temu

KOCIUBA NA PREZYDENTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Doda
6 lat temu
Reply to  Fan Jolanty

chyba co rozum odjęło

Aga
6 lat temu

Trzej Królowie

TO
6 lat temu

Co zrobi baba z chopa, który ma ci…e w głowie zamiast rozumu. Grzesiek przegrałeś wszystko, ale masz Jolkę!!!

Magda
6 lat temu

Tytus, Romek i Atomek

Aga
6 lat temu

Trójca święta

adamiak
6 lat temu

Pozegnanie bandy kalinkowej , bye bye NIGDY WIECEJ ZRZUCIC KAMILA ZE STOŁKA

alter
6 lat temu

prawdą jest że któryś kłamie i jeśli się okaże który – to powinien zrezygnować ze stołka i zapaść się ze wstydu

goru
6 lat temu

Tarnobrzeg to zapyziala wiocha.To zapyziali rzadzacy i zbieranina wiejskich filozofow.To jedyne miasto w polsce gdzie wiekszosc jego powierzchni administracyjnej faktycznie to male przylegle wioski.A sam tarnobrzeg to zaledwie trzy ulice i 15 tys mieszkancow.I ta zbieranina rzadza przyglupy

marcin
6 lat temu

Niech chłopaki wyluzują bo jeszcze tvn przyjedzie i będą kręcić aferę.
Tak to jest gdy partyjniactwo ma pierwszeństwo nad zdrowym rozsądkiem.
Nawet jakby chłop potrącił tą pijaną zakonnice w ciąży na pasach to itak by go bronili bo liczy się partia a nie honor.

Olo
6 lat temu

ciężko jest oderwać się od koryta, oj ciężko

darek3
5 lat temu

ale do koryta ciagnie ale znowu sie piana toczy z pyska …

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
38
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content