Wygrana trzecioligowych koszykarzy Siarki na inaugurację rundy rewanżowej (fotoreportaż oraz video HD)

Od zwycięstwa trzecioligowi koszykarze Siarki Tarnobrzeg rozpoczęli rundę rewanżową. W meczu 10. kolejki podopieczni trenera Papki pokonali na własnym parkiecie UKS Basket III LO Zamość 71:55 (20:11; 13:13; 19:10; 19:21).

Starcie z drużyną z Zamościa mogło zakończyć się tylko zwycięstwem, bowiem w pierwszej rundzie tarnobrzeska ekipa pokonała rywali aż 110:60. Tym razem zespół z Zamościa postawił trudniejsze warunki, zaś widoczne rozprężenie w ekipie gospodarzy pod koniec czwartej kwarty, pozwoliło rywalom na przekroczenie granicę 50 punktów.

Obecnie Siarka zajmuje drugą pozycję w tabeli, tracąc do lidera z Rzeszowa tylko jeden punkt. Identyczną zdobycz punktową jak Siarka ma również trzeci w tabeli ZKS STAL Stalowa Wola oraz czwarty – HENSFORT Przemyśl. Przed Siarką prawie miesięczna przerwa w rozgrywkach, na parkiet młodzi koszykarze powrócą 5. lutego, kiedy to rozegrają mecz na wyjeździe z AZS PWSTE Jarosław. W pierwszym starciu tarnobrzeska ekipa rozgromiła rywali 90:49 (29:7; 21:13; 23:9; 17:20).

Kluczowe w walce o prawo do gry w barażach mecze Siarka rozegra w marcu, kiedy to zmierzy się z zespołami z Rzeszowa i Stalowej Woli. W pierwszej rundzie tarnobrzeska ekipa wyraźnie przegrała z Rzeszowem 39:64 oraz uległa ZKS-owi 50:67. W obu meczach atutem Siarki będzie własna hala.

Siarka: Karliński 14, Dzierzkowski 13, Woźnik 11, Szlesiński 11, Jabłoński 11, Włodarczyk 4, Fortuna 3, Pawełek 2, Presman 2, Szymański 0