Tarnobrzeg: Śpią w altanach śmietnikowych, na działkach czy w budynkach gospodarczych. Pomimo mrozu nie chcą pomocy

W ostatnich dniach na terenie Tarnobrzega odbyło się liczenia osób bezdomnych w ramach ogólnopolskiej akcji. Służby dotarły do ośmiu mężczyzn, którzy mimo niskich temperatur nie chcieli opuścić zajmowanych przez siebie miejsc noclegowych.

Pierwszych dwóch mężczyzn, policjanci znaleźli w jednej z altanek przy ul. Nadole w Tarnobrzegu. Byli to bezdomni w wieku 57 i 60 lat. Gdy policjanci zajrzeli do środka mężczyźni właśnie kładli się spać, byli trzeźwi, nie chcieli skorzystać z oferowanej pomocy. W altanie tej spędzają już szóstą zimę, nie przetrwaliby mrozów bez pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu.

Kolejny mężczyzna został ujawniony na terenie rodzinnego ogrodu działkowego Siarkopol w Tarnobrzegu. 57-letni bezdomny spał w altanie, również nie przystał na oferowaną pomoc. Podczas obchodu osiedla Siarkopol, funkcjonariusze w jednym z garaży znaleźli dwóch bezdomnych mężczyzn.

Następnie dzielnicowi ujawnili w budynku gospodarczym na posesji przy ul. Lądowiska JP II 66-letniego mężczyznę. Bezdomny nie chciał skorzystać z pomocy. Twierdził, że ma ciepło nie jest głodny i noc spędzi w tym miejscu.

W altanie śmietnikowej przy ul. Wianek, policjanci znaleźli 53-letniego bezdomnego. On również odmówił pomocy. Zapewnił funkcjonariuszy, że korzysta z gorących posiłków i ma zapewnioną doraźną pomoc.

Ostatnim skontrolowanym miejscem, były ogrody działkowe Wielopole. Tam policjanci znaleźli 40-letniego bezdomnego. Mężczyzna był trzeźwy, również nie przystał na oferowaną pomoc.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Das
3 lat temu

A gdzie w Tarnobrzegu jest osiedle Siarkopol ?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x