Tarnobrzeg: Esteka będzie zbierać pieniądze na rehabilitację 100 niepełnosprawnych dzieci w ramach kampanii „Kilometry Dobra”

Stowarzyszenie ETSEKA przystąpiło do kampanii Kilometry Dobra – ogólnopolskiej kampanii dobroczynnej w czasie której koalicja organizacji pozarządowych zbiera fundusze na konkretne cele. ESTEKA w ramach kampanii będzie zbierać fundusze na rehabilitację 100 niepełnosprawnych dzieci poprzez hipoterapię.

Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, jedyna, w której mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Nie jest to jednorazowa akcja jak kiedyś Ice Bucket Challenge, lecz regularna, powtarzana co roku. To kampania, która sprawia, że organizacje pozarządowe uzyskują pieniądze na realizację swoich celów. W ciągu ostatnich 3 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 2,3 mln zł. na realizację 80 celów.

Kilometry Dobra działają w oparciu o współpracę organizacji i aktywnych osób. Budujemy koalicję, która ma większą siłę przebicia w dotarciu do darczyńców i mediów. Kampania uczy odpowiedzialności, współpracy (organizacje finansują ją z własnych środków), dobrego zarządzania oraz promuje skuteczne i etycznie działające organizacje.A przede wszystkim wzmacnia je finansowo.

Zbieramy pieniądze na różne cele społeczne: edukację, bezpieczeństwo, ekologię, sport, kulturę, potrzeby humanitarne, kościół, niepełnosprawnych, zdrowie.

Dodatkowo, Kilometry Dobra to wygodny sposób zbierania pieniędzy, gdyż każda organizacja zbiera na swój cel, pieniądze zaś trafiają bezpośrednio do każdej organizacji, nigdy nie są na jednym koncie.

Organizacje są wyposażane w materiały promocyjne (ulotki, skarbonki, bannery, roll upy, koszulki), dostają swoją stronę internetową, wsparcie techniczne i dedykowane szkolenie z fundraisingu. Nad kampanią czuwa też zespół, który promuje działania organizacji w mediach ogólnopolskich i kanałach społecznościowych.

foto&info: Esteka

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x