Tarnobrzeg: Autor fantastycznych filmów przyrodniczych Marcin Kostrzyński gościem Akademii Przyrodniczej

O swoich filmach mówi „Chciałem przedstawić w nich świat dzikiej przyrody, taki jak go postrzegam. Gdzie zwierzęta mają duszę i wrażliwość nie mniejszą niż nasza. Gdzie środowisko w którym żyjemy jest wszystkim co mamy i nie możemy tego stracić” – Marcin Kostrzyński, człowiek który filmuje z bliska wilki, podgląda dziki i jelenie będzie gościem lutowej edycji Akademii Przyrodniczej.

Akademia Przyrodnicza to wspólna inicjatywa Centrum Natura 2000 i gospodarstwa agroturystycznego “Dobre Miejsce” w Alfredówce. Pierwsze wykłady poświęcone były tematyce ziół i ochronie przyrody, drugie prezentowały procesy renaturalizacji terenów pokopalnianych, zaś styczniowe zajęcia poświęcono pszczołom, miodom i roślinom miododajnym. Regularne uczestnictwo w wykładach premiowane będzie bezpłatną wycieczką, dzieci pojadą do ZOO w Zamościu, dorośli zaś do Bieszczadzkiego lub Białowieskiego Parku Narodowego.

Na lutowe zajęcia organizatorzy zaprosili niezwykłego przyrodnika, Marcina Kostrzyńskiego, który swoją pasję z filmowaniem dzikich zwierząt rozpoczął od programów dla dzieci w TVP.

– Były to felietony, reportaże i teleturnieje dla najmłodszych widzów. Później przyszedł czas na programy dla starszej widowni. I wreszcie prawdziwe filmy dokumentalne o przyrodzie. Z perspektywy dostrzegam, że dzieci to najbardziej wymagająca widownia, jednocześnie niezwykle chłonna i wrażliwa. Postanowiłem jeszcze raz wrócić do realizowania programów telewizyjnych dla najmłodszych widzów. Zrozumiałem , że za chwile to oni będą decydowali o przyszłości naszego świata , Zielonego Świata – opowiada Marcin Kostrzyński.

Marcin Kostrzyński jest laureatem wielu nagród, m.in. nagrody ,Popularyzator nauki” za cykl programów ,,Dzika Polska” Od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Cykl ten otrzymał również GRAND PRIX na III Festiwalu Filmów Popularnonaukowych w Sopocie.

Krótkie filmiki przyrodnik zamieszcza zarówno na swoim facebooku – tutaj, jak również na swoim kanale youtube „Marcin z lasu. Tam też można znaleźć „Przyrodyjki”, czyli opatrzone komentarzem autora historyjki o zwierzętach, adresowane do najmłodszych widzów.

Wykład dla dzieci i młodzieży odbędzie się w piątek 17 lutego br o godzinie 16., dla dorosłych zaś w niedzielę 19. lutego, o 18.

foto: Marcin Kostrzyński /facebook

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
3 lat temu

niesamowity gość !

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x