Para Maciej Nalepka/Rafał Lis wygrywa w Czechach

Polska para Maciej Nalepka (IKS Jezioro Tarnobrzeg) i Rafał Lis (Start Gdańsk) wygrała klasyfikację drużynową Międzynarodowego Turnieju Tenisa Stołowego Zawodników na Wózkach, który rozegrany został w miniony weekend w Czechach. Obok Polaków i gospodarzy, w zawodach udział wzięli tenisiści ze Słowacji, Serbii, Austrii, Litwy i Białorusi.

Polska para Maciej Nalepka/Rafał Lis w finale pokonała parę żeńską z Serbii Borislava Peric-Rankovic/Nada Matic. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna ze Słowacji Andrej Meszaros/Boris Travnícek. Pozostałe dwie polskie drużyny Chamot/Sokalski i Staszak/Szafraniec uplasowały się po za pierwsza dziesiątką.

W turnieju indywidualnym Maciej Nalepka i Rafał Lis uplasowali się najwyżej z całej ekipy polskiej. Wygrali swoje grupy eliminacyjne awansując tym samym do 1/16 drabinki turniejowej.Następnie Maciej wygrał swój pojedynek, 3:0 z Słowakiem Borisem Travníckiem i przegrał 1:3 z Czechem Jirim Suchankiem. Z kolei Rafał 3:0 pokonał zawodnika ze Słowacji Martina Ludrovsky a 2:3 przegrał z Czechem Jirim Żakiem.

Ostatecznie wśród 36 uczestników Rafał Lis zajął siódme miejsce a Maciej Nalepka ósme (u obu zawodników w turnieju indywidualnym widać było zmęczenie po treningach na zgrupowaniu w Serbii z reprezentantami tego kraju, z którymi przyjechali na ten turniej).

Pozostali reprezentanci Polski Janusz Chamot i Piotr Sokalski (IKS Jezioro Tarnobrzeg) oraz Daniel Staszak i Marek Szafraniec walczyli dzielnie w pierwszym tegorocznym turnieju i zajęli dalsze miejsca w ogólnej klasyfikacji.

Od 27 lutego do 4 marca w Lignano we Włoszech rozpoczyna się Pro-Tour Lignano Master & Junior Open 2017 czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Włoch, w których w Reprezentacji Polski wystąpią Maciej Nalepka i Rafał Lis. Pozostali zawodnicy z IKS-u będą przygotowywali się do I Turnieju Grand Prix Polski w tenisie stołowym, które odbędzie się 7-9 kwietnia w Gdańsku.

TURNIEJ DRUŻYNOWY

1 Maciej Nalepka/Rafał Lis Polska 1

2 Borislava Peric-Rankovic/Nada Matic Serbia 2

3 Andrej Meszaros/Boris Travnícek Słowacja 1

4 Milan Zelen/Budimir Malesic Serbia 1

5 Starl/ Egon Kramminger Austria 1

6 Petr Svatos/ Jaroslav Hadrava Czechy 2

7 Jiri Suchanek/Martin Zvolanek Czechy 1

TURNIEJ INDYWIDUALNY

1 Egon Kramminger Austria

2 Jiri Suchanek Czechy

3 Jiri Zak Czechy

4 Jan Riapos Słowacja

5 Borislava Peric-Rankovic Serbia

6 Petr Svatos Czechy

7 Rafał Lis Polska

8 Maciej Nalepka Polska

9 Boris Travnícek Słowacja

10 Andrej Meszaros Słowacja

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content